.

Європейський Футбольний Тиждень Спеціальної Олімпіади-
об’єднані лювов’ю до футболу


Щорічно в кінці травня в 50 країнах нашого континенту, в тому числі і в Україні, вже у вісімнадцятий раз проходить Європейський футбольний тиждень (ЄФТ) Спеціальної Олімпіади-спеціальний тиждень проекту СО та УЄФА, коли футбольне суспільство розширює можливості та вшановує футболістів з відхиленнями у розумовому розвитку.
Головною метою цьогорічного ЄФТ є залучення гравців з відхиленнями у розумовому розвитку до гри у об’єднаний футбол під гаслом « Зростай та грай разом», коли у команді разом грають спортсмени з інвалідністю та без інвалідності.
ЄФТ 2018 в Україні розпочали 15-16 травня 2018 р. у м. Луцьк Всеукраїнські змагання СОУ з футболу 7Х7 , які зібрали на сучасному стадіоні Східноєвропейського Національного університету 130 учасників: футболістів, тренерів, артистів, волонтерів з 9 різних областей України.
15 травня, після кваліфікаційних ігор, всі команди були розділені на два дивізіони, а 16 травня відбулися фінальні поєдинки. Незважаючи на дощову погоду, команди-учасниці показали якісну колективну гру і наполегливе прагнення до перемоги, а видовищності і напруженості у фінальних матчах було не менше ніж у Прем’єр-Лізі. Дуже важливою для наших спорсменів з відхиленнями у розумовому розвитку була безпосередня допомога від міської адміністрації, міського центру «Спорт для всіх», Асоціації футболу інвалідів України та Луцької федерації футболу, котрі не тільки прийшли повболівати та підтримати команди, але і надали подарунки, сувеніри та м’ячі. Кока-Кола Україна забезпечила напоями гравців, а судді міської федерації футболу кваліфіковано провели суддівство. Врешті, в дивізіоні «1» ( нижчий рівень) перше місце дісталося команді м. Луцьк, друге– команді Запорізької області, третє– команді м. Кременчук. В дивізіоні «2» ( вищий рівень) перемогу виборола команда з Вінницької обл., друге місце зайняла команда з Житомирської обл. і третє місце посіла команда Харківської обл. «Наші Всеукраїнські змагання з футболу в Луцьку,-сказав Виконавчий директор СОУ У Андрій Підварко,- стали справжнім футбольним святом. Учасникам надовго запам’ятаються яскраві виступи артистів на церемоніях відкриття і закриття змагань, екскурсії в Луцький замок, музей військової техніки та музей волинської ікони, а красиві нагороди займуть почесне місце в спортивній колекції футболістів СОУ»
Всеукраїнські змагання СОУ в рамках вісімнадцятого Європейського футбольного тижня (ЄФТ) Спеціальної Олімпіади можна було порівняти з 18-річним повноліттям. Спеціальна Олімпіада України підтвердила, що стала дорослою і впливововою всеукраїнською організацією!