.

Турнір з футболу, як свято футболу

Спеціальної Олімпіади України

(СОУ) в Миколаєві

Протягом 17 і 18 травня 2019 року теплий і сонячний Миколаїв приймав Всеукраїнські змагання з футболу, які проходили у рамках 19-го Європейського футбольного тижня (ЄФТ-2019) Спеціальної Олімпіади. Не випадково саме це південне місто стало господарем футбольного турніру, бо зовсім недавно, у березні поточного року на Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади в Об’єднаних Арабських Еміратах, жіноча футбольна команда СОУ з Миколаєва завоювала золоті медалі. Тому миколаївці, на правах гостинних господарів-переможців, вітали 11 футбольних команд СОУ з Одеси, Кременчука, Харкова, Миколаєва, Херсонської, Запорізької, Донецької, Харківської та Житомирської областей, які приїхали на турнір перемагати. Кожна команда складалася з восьми спортсменів, віком від 8 до 13 років, в одній команді з хлопчиками грали і дівчатка. Метою створення таких змішаних команд є заохочення дівчаток грати у футбол. До речі, девіз цьогорічного ЄФТ: "Залучаймо дівчат на футбольне поле!" Тож ми не пасемо задніх. В СОУ не просто давно вже є жіночі футбольні команди, вони ще й перемагають на змаганнях найвищого рівня, проте нам є куди рухатися, до чого прагнути. СОУ продовжуватиме розвивати жіночий напрямок футболу.

Перед тим як розповісти про перебіг змагань, нагадаймо, що ЄФТ є найбільшою спортивною подією, яка сприяє популяризації гри у футбол серед спортсменів з ментальними відхиленнями, заохочує підтримувати і вболівати за улюблені команди та спортсменів Спеціальної Олімпіади. Цього року ЄФТ проходитиме з 25 травня по 2 червня, під час нього на спортивних майданчиках і стадіонах у 50 країнах Європи відбудеться більше 450 спортивних заходів, в яких візьмуть участь понад 45000 гравців. Традиційно ЄФТ патронує УЄФА, підтримують національні футбольні федерації майже 40 країн світу.

СОУ, як складова частина великого руху СО, завжди бере активну участь у ЄФТ. Футбол дуже люблять в Україні, футбол люблять спортсмени і тренери СОУ. Можливо тому, Всеукраїнські футбольні турніри завжди перетворюються на свято Його Величності Футболу. Турнір у Миколаєві не був виключенням. Паралельно з футбольними баталіями проходили інші цікаві заходи, зокрема матч з флорболу за участі Голови правління Української Федерації Флорболу Хадера Тамуза. Виконавчий директор Спеціальної Олімпіади України Андрій Підварко провів теоретичні та практичні заняття з футболу СО для тренерів і волонтерів. У спеціальній школі-інтернаті № 2 пройшов тренінг за програмою «Маленькі спортсмени». Також був проведений майстер-клас з футболу, для 12 дітей віком 5-7 років. Тренери дуже позитивно оцінили ці заходи. За їх словами, теоретичні та практичні заняття надзвичайно потрібні їм у роботі, вони дають змогу обмінятися досвідом, дізнатися про нові методики, які слід використовувати у роботі зі спортсменами СОУ, та й просто поспілкуватися з давніми друзями та однодумцями.

Але повернемося безпосередньо до футболу. Перший день розпочався з відбіркових матчів і визначення дивізіонів, у яких грали команди. Серед команд дівчат перемогу і ,відповідно, золоті медалі виборола команда Миколаєва. У Дивізіоні А, куди потрапили команди з міст Таврійська, Харкова та Одеси, перемогли футболісти з Харкова, друге місце у одеситів і третє у команди Таврійська Херсонської обл.. До Дивізіону Б потрапили команди: Запоріжжя, Донецька, Миколаєва, Житомира, Кременчука та Харківської області. Перше місце посіли футболісти з Донецька (15 очок), друге – з Харківської області (12 очок), третє – з Миколаєва (9 очок), четверте – із Запоріжжя (6 очок), п’яте – з Кременчука (3 очки), шосте – з Житомира. Кожен футбольний матч проходив з піднесенням. Наші спортсмени, незважаючи на результати, грали самовіддано, з ентузіазмом і по-справжньому насолоджувалися грою. Вони всі були найкращі! Після визначення переможців, відбулася церемонія нагородження. Команди-переможниці Всеукраїнського футбольного турніру будуть залучені до формування національної збірної, яка братиме участь у змаганнях європейського рівня.

Насамкінець хочемо подякувати та згадати всіх, хто допоміг СОУ разом з Фондом соціального захисту інвалідів та за підтримки Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України провести таке яскраве футбольне дійство, це компанії McDonald's Україна, Coca-Cola  Україна, Асоціація футболу інвалідів України та Асоціація спортивних журналістів України . Ми надзвичайно вдячні всім фанам, всім небайдужим до нашого всесвітнього руху людям, які прийшли на стадіон і підтримали наших особливих спортсменів. Особлива подяка Rotary Club Mykolaiv. Відчувалося фантастичне єднання вболівальників і спортсменів. Дякуємо вам! Ви дуже емоційно реагували на кожен гол, кутовий, падіння спортсменів. Це було справжнє свято футболу! Ми не говоримо всім вам: "До побачення!" Ми говоримо вам: "До нових зустрічей на всіх змаганнях, які проводить Спеціальна Олімпіада України!"

https://www.facebook.com/SpecialOlympicsUkraine/posts/2347884231968771?__xts__[0]=68.ARASMWsBs6OYP5Lpp901jWzuXu0jOrsd8YZxIpl3pw3fuO9FeHE4GaqietFFEu454bAY2-EWL8KlnITliCyZ_x-AM98vrIHxtq1Zzosj2HQl8Zo2Z4_tzg2noB4Pg2CqcHfdJg0hS48KEGIH_-ZfRslDngBBDa0tjoinICAnNPTau4KcLXBm8S8Hkve93LxtjTUZgWJfowb0uVcFyaRe0tHvDUXGbuoXjGQMy4jeXx8-18YKgjWDELRRT3gBQHe7F3q-m5LV7aMOPtjw34KAaHcnsRKDn01doXPAslFFSGF9C6SsCoyKKDjncU4e7V4bxgEy2Z3boR5Bg2BltDoTRT_sC5BnM_jJTTFDC8vqQvfdmh1MivVSsEiS7W6-98ZoAc5yjfDHQYOS4bhgDLz6wIdkBDdJ7jj08riWcW6585HKvHs5jxanISctDEfCplJwWspQZfVLpJS6lmCQvZR_1BecWA&__tn__=-R