.

Андрій Підварко: «Якщо раніше ми говорили, що МАТР – індивідуальна демонстрація своїх можливостей, то зараз це уже може бути і Unified Sports»
25-26 жовтня 2019 р. відбувся семінар за програмою Спеціальної Олімпіади з рухової активності (МАТР), призначеної для осіб з тяжкими розумовими відхиленнями (IQ<45 з фізичними вадами). Вісім областей, серед яких Житомирська, Миколаївська, Запорізька, Львівська, Полтавська, Сумська, Черкаська, Київська і місто Київ взяли участь у цій особливій програмі. МАТР об’єднує в одну програму людей з розумовою інвалідністю в поєднанні з фізичними вадами, скажімо, порушенням слуху, зору, опорно-рухового апарату. Відповідно, вони не можуть ефективно брати участь в спортивних програмах тренувань і змагань Спеціальної Олімпіади.
Семінар складався з двох частин: теоретичної і практичної. Теоретичну штат СОУ провів в конференц-залі готелю «Ірпінь» в Київській обл., а практичну в Київської спеціальній школі-інтернаті № 15 (інструктор Василь Матвєєв). Семінар дав учасникам, серед яких були представники регіональних відділень СОУ, волонтери, психологи, необхідне розуміння значимості цієї програми в спорті людей з інвалідністю, а також зосередив увагу на важливості правильного виконання вправ МАТР і асистування нашим спортсменам.
Отже, програма рухової активності МАТР направлена на тренування і участь, а не на змагання. У ній відсутні змагання за жорсткими правилами; основна увага направлена на демонстрацію учасником своїх особистих досягнень; можуть проводитися жартівливі змагання, в яких правила і обладнання змінені у відповідності здібностей кожного учасника.
Програма складається з семи основних видів рухової активності, пов’язаних з видами спорту Спеціальних Олімпіад. Це тренування рухливості, тренування спритності, тренування ударів рукою, тренування ударів ногою, плавання, ручний інвалідний візок, електричний інвалідний візок.
Програма МАТР складається з 25 видів рухових завдань. Після оцінювання поточного рівня навичок атлетів, можна починати індивідуальні заняття. Вони коливаються у межах 25-40 хвилин, в залежності від загального стану спортсмена, рівня його контактності, завдань, які вирішуються на занятті. Кожна вправа виконується індивідуально без сторонньої допомоги і довільним способом виконання. Але з метою забезпечення успішної участі, допускається і фізична допомога учаснику та зміна правил.
«Якщо раніше ми говорили, що МАТР – індивідуальна демонстрація своїх можливостей, - зазначив Виконавчий директор СОУ Андрій Підварко, – то зараз це уже може бути і Unified Sports. Є людина з важкою формою інвалідності і разом з нею є асистент, найкраще коли це спортсмен-лідер СОУ. Той, хто ближче, хто краще, швидше і зрозуміліше пояснить суть завдання, той, за яким будуть тягнутися. А це буде спільна перемога обох».
Лідерка нашої збірної, чемпіонка кількох Спеціальних Олімпіад з бігу та лижних перегонів, завжди усміхнена і дуже щира Катерина Кудрявцева вже готова допомагати дітям з важкою формою інвалідності. Переконані, що й інші наші спортсмени до неї приєднаються.
У практичній частині семінару кожен учасник мав можливість спробувати себе у різних вправах МАТР. Задля ще більшого занурення в тему, в грудні місяці Спеціальна Олімпіада України проведе всеукраїнський семінар за програмою МАТР у поєднанні з Днем МАТР. Адже саме МАТР дає можливість дітям, які мають значні розумові порушення, і перебувають у будинках-інтернатах і клубах Спеціальної Олімпіади України, стати активними учасниками і спортсменами. Програма сприяє покращенню фізичного стану, корекції вад рухової сфери і в цілому соціалізації особистості, що має комплексні порушення

facebook.com/SpecialOlympicsUkraine/posts/2638353082921883?__tn__=K-R