.

 

 

Всесвітній день людей з синдромом Дауна

 

 

21 березня у світі щорічно відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна - станом, що виникає в результаті генетичної аномалії, при якій в організмі людини з'являється додаткова хромосома.

Вперше він був проведений у 2006 році. Рішення про проведення дня було прийнято за ініціативою Міжнародної (IDSA) і Європейській (EDSA) асоціацій Даун-синдром на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, який проходив у Пальма-де-Майорка (Іспанія).

У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала з 2012 року відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям, щоб підвищити рівень інформованості суспільства про синдром Дауна.

День і місяць для цієї події було обрано не випадково — вони символічно відображають природу виникнення патології. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомії (березень — третій місяць року) по 21 хромосомі (тому і 21 березня).

 

Спеціальна Олімпіада України (СОУ) активно долучилася до відзначення Міжнародного дня людей із синдромом Дауна. Цього дня майже в головних відокремлених підрозділах СОУ відбулися різноманітні урочисті заходи:


 

Харківська область.

На базі «Спеціально навчально – виховного комплексу І – ІІ ступенів №2» Харківської обласної ради проходив турнір з тенісу серед учнів з синдромом Дауна. Турнір проходив по коловій системі, так щоб кожний мав змогу зіграти якомога більше ігор. Змагання мали непередбачуваний характер, всі діти боролися за призові місця. Лише в кінці вдалося визначити переможців, ними стали:

I місце - Вусович Кирило;

II місце – Смоляков Ігор;

III місце – Ульянов Артем,Єфіменко Олександр;

Серед дівчат:

I місце – Пономарьова Анастасія;

II місце – Мухіна Поліна.

Всі діти отримали велике задоволення, дорогоцінний досвід в змагальній діяльності та були нагороджені дипломами та кубками.

А містах Богодухів і Шевченково відбулися рухові ігри для 50-55 учасників

 

Донецька обл.


 

У м. Бахмут в ПВНЗ "Донецький університет економіки та права" та гімназії "Сузір’я" проведено лекції про Всесвітній день людей з синдромом Дауна на яких розповіли про особливих людей, про дружбу, про те як ці люди займаються спортом та беруть участь у Спеціальній Олімпіаді по всьому світу. А в дитячому садочку "Сонечко" де навчаються діти з синдромом Дауна пройшло показове заняття .


 

Сумська обл.

В м. Лебедин обласні змагання з флорболу для 6 команд з 6 міст області. 80 учасників

 

Херсонська обл.

В Херсонському ресторані Olivia, під керівництвом директора Троцького Є.Ю. відбувся майстер-клас з виготовлення італійської піци для 15 спортсменів Спеціальної Олімпіади Херсонщини. Вони своїми руками виготовляли тісто, компонували начинку, випікали в печі і апетитно куштували кожен свою піцу.

 

Львівська обл.

В м. Львів відкриття макаронної фабрики-соціального проекту, що залучатиме до роботи на ній членів СОУ, в тому числі людей з синдромом Дауна.

Миколаївська обл.

Баскетбольні змагання в Спеціальній школі –інтернаті для 3 команд, як відбірковий турнір перед обласними змаганнями з баскетболу. 45 учасників

 

Рівненська обл.

Змагання з боулінгу в місті Рівне спільно з клубом "Турбіна". Серед запрошених команда з м. Костопіль.

 

Полтавська обл.

В м. Кременчук спортивні естафети в Обласній спеціальній школі-інтернаті для 50 учасників та виступ художньої самодіяльності.

https://www.youtube.com/watch?v=4-9VyH0GKkA від 9-ої хвилини

Житомирська обл.

Cімейний клуб Спеціальної  Олімпіади в м. Житомир мав зібрання на якому в розважально-ігровій формі розказано про здоровий спосіб життя і Всесвітній день людей з синдромом Дауна . Потім святкове чаювання і промо акція в центрі міста на вул. Михайлівська

В Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти прочитано лекцію про Спеціальну  Олімпіаду і Всесвітній день людей з синдромом Дауна. 20 учасників

Волинь.

В м. Луцьк в Східно-Європейському університеті презентація Спеціальної Олімпіади України для студентів і викладачів.


 

Тернопільська обл.

В Заліщицькому НРЦ Тернопільської обл. відбулися колективні ігри для

12 дітей з відхиленнями у розумовому розвитку.


 

м. Київ

В Спеціальній школі –інтернаті № 15 легкоатлетичні естафети для 25 учасників. Змагалися три команди.


 

Вінницька область.

Відкрите тренування для 15 дітей в центрі «Розвиток»

- Спортивні ігри допомагають нашим діткам відчути себе краще не лише фізично, а й емоційно. Вони так радіють кожному досягненню! Це підіймає їхній моральних дух, - СОУ підтримує ці слова Анастасії Білінської після проведення в цей день Вінницьким Центром реабілітації «Обрій» інклюзивного турніру з настільного тенісу.


 

Дніпропетровська область.

У зв’язку зі складними погодними умовами, навчання у закладах області з 19 по 25 березня 2018 року скасовані, тому заплановані заходи перенесено на квітень.

     

 Кіровоградська обл.

В м. Кропивницький показові виступи та тренування з найсильнішими гімнастами спеціалізованої школи олімпійського резерву. 45 учасників.

Заходи СОУ відбулися за підтримки Фундації Кока-Кола


 

Полтавська обл.

Кременчуцькі новини від 22.03.2018 https://www.youtube.com/watch?v=4-9VyH0GKkA від 9-ої хвилини

Житомирська обл.

21 березня в Житомирі було проведено флешмоб до Дня  людей з синдромом  Дауна. Були присутні школярі, пересічні громадяни, керівники  міста. Всього близько 300 чоловік. Після  флешмобу всіх  дітей з синдромом Дауна запросили до кафе.

В  рамках цього дня на обласному телебаченні  було  відзнято  два сюжети про  найтитулованішу спортсменку Спеціальної Олімпіади Житомирщини Катерину Кудрявцеву та її тренера- батька і цього ж дня ці матеріали  показані по телебаченню.

 

В Дарницькому дитячому будинку-інтернатів міста Київ для 15 дівчат з синдромом Дауна проведено легкоатлетичні естафети

 

В Тернопільській спеціальній школі ТМР з 19.03 по 23.03 проводився тиждень приурочений Міжнародному деню людей із синдромом Дауна під назвою "Цінуй себе, і світ навколо себе", підчас якого відбулись веселі розваги а також інші виховні заходи.


 


 

З особливою радістю хочу розділити з усіма новину про те , що одна з найкращих гімнасток СОУ   Мар’яна Ахрарова знімається в головній ролі в  повнометражному художньому фільмі: «Історія Лізи». (Письменник і режисер Олександр Жовна. Фінансування - Міністерство культури України)

Цей фільм - історія про дві закохані пари, одну не зовсім звичайну, а другу взагалі незвичну. Повірити в неї так же складно, як і не повірити. Вона така ж трагічна, як і світла, така ж зворушливо, як і жорстка. За витонченою простотою викладу проявляється незбагненна глибина людських взаємин. Фільм спонукатиме і сміятися і плакати, щоб долучитися до таємниці кохання. Отже чекаємо прем’єри!