gallery/sou-соу

 

.

    21 березня у світі щорічно відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна - станом, що виникає в результаті генетичної аномалії, при якій в організмі людини з'являється додаткова хромосома.

    Вперше він був проведений у 2006 році. Рішення про проведення дня було прийнято за ініціативою Міжнародної (IDSA) і Європейській (EDSA) асоціацій Даун-синдром на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, який проходив у Пальма-де-Майорка (Іспанія).
У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала з 2012 року відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям, щоб підвищити рівень інформованості суспільства про синдром Дауна.
День і місяць для цієї події було обрано не випадково — вони символічно відображають природу виникнення патології. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомії (березень — третій місяць року) по 21 хромосомі (тому і 21 березня).

Спеціальна Олімпіада України (СОУ) активно долучилася до відзначення Міжнародного дня людей із синдромом Дауна. Цього дня майже в головних відокремлених підрозділах СОУ відбулися різноманітні урочисті заходи:

Харківська область.
На базі «Спеціально навчально – виховного комплексу І – ІІ ступенів №2» Харківської обласної ради проходив турнір з тенісу серед учнів з синдромом Дауна. Турнір проходив по коловій системі, так щоб кожний мав змогу зіграти якомога більше ігор. Змагання мали непередбачуваний характер, всі діти боролися за призові місця. Лише в кінці вдалося визначити переможців, ними стали:
I місце - Вусович Кирило; 
II місце – Смоляков Ігор;
III місце – Ульянов Артем,Єфіменко Олександр;
Серед дівчат:
I місце – Пономарьова Анастасія;
II місце – Мухіна Поліна.
Всі діти отримали велике задоволення, дорогоцінний досвід в змагальній діяльності та були нагороджені дипломами та кубками.
А містах Богодухів і Шевченково відбулися рухові ігри для 50-55 учасників

Донецька обл.

У м. Бахмут в ПВНЗ "Донецький університет економіки та права" та гімназії "Сузір’я" проведено лекції про Всесвітній день людей з синдромом Дауна на яких розповіли про особливих людей, про дружбу, про те як ці люди займаються спортом та беруть участь у Спеціальній Олімпіаді по всьому світу. А в дитячому садочку "Сонечко" де навчаються діти з синдромом Дауна пройшло показове заняття .

Сумська обл.
В м. Лебедин обласні змагання з флорболу для 6 команд з 6 міст області. 80 учасників

Херсонська обл.
В Херсонському ресторані Olivia, під керівництвом директора Троцького Є.Ю. відбувся майстер-клас з виготовлення італійської піци для 15 спортсменів Спеціальної Олімпіади Херсонщини. Вони своїми руками виготовляли тісто, компонували начинку, випікали в печі і апетитно куштували кожен свою піцу.

Львівська обл.
В м. Львів відкриття макаронної фабрики-соціального проекту, що залучатиме до роботи на ній членів СОУ, в тому числі людей з синдромом Дауна. 
Миколаївська обл.
Баскетбольні змагання в Спеціальній школі –інтернаті для 3 команд, як відбірковий турнір перед обласними змаганнями з баскетболу. 45 учасників

Рівненська обл.
Змагання з боулінгу в місті Рівне спільно з клубом "Турбіна". Серед запрошених команда з м. Костопіль.

Полтавська обл.
В м. Кременчук спортивні естафети в Обласній спеціальній школі-інтернаті для 50 учасників та виступ художньої самодіяльності
Житомирська обл.
Cімейний клуб Спеціальної Олімпіади в м. Житомир мав зібрання на якому в розважально-ігровій формі розказано про здоровий спосіб життя і Всесвітній день людей з синдромом Дауна . Потім святкове чаювання і промо акція в центрі міста на вул. Михайлівська 
В Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти прочитано лекцію про Спеціальну Олімпіаду і Всесвітній день людей з синдромом Дауна. 20 учасників 
Волинь.
В м. Луцьк в Східно-Європейському університеті презентація Спеціальної Олімпіади України для студентів і викладачів.

Тернопільська обл.
В Заліщицькому НРЦ Тернопільської обл. відбулися колективні ігри для
12 дітей з відхиленнями у розумовому розвитку.

м. Київ
В Спеціальній школі –інтернаті № 15 легкоатлетичні естафети для 25 учасників. Змагалися три команди.

Вінницька область.
Відкрите тренування для 15 дітей в центрі «Розвиток» 
- Спортивні ігри допомагають нашим діткам відчути себе краще не лише фізично, а й емоційно. Вони так радіють кожному досягненню! Це підіймає їхній моральних дух, - СОУ підтримує ці слова Анастасії Білінської після проведення в цей день Вінницьким Центром реабілітації «Обрій» інклюзивного турніру з настільного тенісу.

Дніпропетровська область.
У зв’язку зі складними погодними умовами, навчання у закладах області з 19 по 25 березня 2018 року скасовані, тому заплановані заходи перенесено на квітень.

Кіровоградська обл.
В м. Кропивницький показові виступи та тренування з найсильнішими гімнастами спеціалізованої школи олімпійського резерву. 45 учасників.
Заходи СОУ відбулися за підтримки Фундації Кока-Кола

 

 

 

 

 

gallery/daymarch1
gallery/daymarch2
gallery/daymarch3
gallery/downday