.

Всеукраїнський турнір Спеціальної Олімпіади України (СОУ) з футболу 7Х7. «Грай та зростай разом»

 

 “Growing and Playing Together”

 

Всеукраїнський турнір СОУ для дитячих команд U-12 під гаслом «Грай та зростай разом» пройшов 22 травня 2018 р. в спорткомплексі Національного педагогічного університету. Сім команд з Сумської, Херсонської, Рівненської, Черкаської, Полтавської, Житомирської областей і м. Київ відчайдушно змагалися за кубок СОУ, показуючи футбол високого рівня підготовки, що підкреслив почесний гість змагань - віце-президент Асоціації футболу інвалідів України Борис Воскресенський. Характерною особливістю змагань стала участь 6 дівчат у 3 командах, які не поступалися майстерністю перед хлопцями, а в деяких командах були лідерами своїх команд, друга особливість - паралельне проведення під час турніру змагань СО з рухової активності з елементами футболу за програмою СО «Young Athletes-Маленькі спортсмени» для 10 дітей віком 4-7 років разом з волонтерами із страхової компанії компанії MetLife. Батьки маленьких спортсменів переконались на власні очі, чого можуть досягти їх діти, якщо займатись по програмі СО Young Athletes та отримали методичні посібники Young Athletes. Фінальний матч турніру запам’ятається надовго учасникам та глядачам своєю видовищністю та напруженістю до останніх хвилин поєдинку. Тільки пенальті змогли визначити переможця турніру, яким стала команда Черкаської обл. з Вільшанської спеціальної школи-інтернату. Втім, це було футбольне свято для всіх команд-учасниць, які отримали м’ячі, футболки та сувеніри СОУ, подивились виступ кращих артистів університету на церемонії відкриття, а також мали подарунки від МакДональдз Україна і MetLife. Наш турнір з футболу, як найпопулярнішого колективного виду спорту СОУ, став у столиці України днем дружби і спорту, що змінює негативне ставлення до людей з відхиленнями у розумовому розвитку.
https://youtu.be/W2sqf8edtqs
http://uspa.com.ua/ukr/news/id/798
З 19 по 27 травня 2018 року проходив 18-ий ЄФТ, який є основною яскравою подією у календарі Спеціальної Олімпіади і проводиться щорічно з 2000 року.
Європейський футбольний тиждень – це спільний проект Спеціальної Олімпіади та УЄФА та покликаний створити можливості для залучення до гри у футбол якомога більше дітей і молоді з розумовими відхиленнями, допомогти їм соціально адаптуватися, зрозуміти свою рівність і гідність, а членам суспільства – відчути свою відповідальність перед людьми з обмеженими можливостями. ЄФТ Спеціальної Олімпіади доводить, що спортсмени з відхиленнями інтелекту, які тренуються і грають в одній команді з спортсменами без таких відхилень, бачать, що включення у суспільство через спорт є досяжною метою!

 

 

 

 

 

 

 

Що таке Спеціальна Олімпіада?


   "Спеціальна Олімпіада-це унікальна модель, яка долає байдужість, страх та дискримінацію та надає спортсменам, їх сім’ям та всьому суспільству можливість рости, вчитися одне у одного та реалізовувати свій потенціал."

Сергій Комісаренко, Президент СО України,
Академік, Посол України.

 


   "  Ми не говоримо про те, що можемо змінити цілий світ, але для наших спортсменів це  величезна зміна у їхньому світі. Наша бачення полягає у тому, що в світі кожна людина,
незалежно від своїх повноцінних або обмежених можливостей, приймається та  цінується. Це світ, побудований на принципах включення, взаємної поваги, в якому відсутні упереджене ставлення та зневага."

Тімоті Шрайвер, Голова Спеціальної Олімпіади, Центральний офіс, Вашингтон DC