.

День фізичної культури та спорту на зустріч Європейському тижню спорту (ЄТС) European Week Of Sport
          Стартом Європейського тижня спорту (ЄТС) European Week Of Sport ( 23-30 вересня 2018)
https://ec.europa.eu/sport/week_en для Спеціальної Олімпіади України (СОУ) став День фізичної культури та спорту в Україні 8 вересня 2018 р. під гаслом «Будь активним!», який в різних областях відбувся по різному, але скрізь за основу бралося ставлення до спортсмена СОУ як до особистості, що може бути не тільки не гірша за інших, а й може стати прикладом для своїх партнерів та інших учасників спільних заходів. Головними подіями стали:
ІІІ Волинські Регіональні ігри СОУ 11-12 вересня у м.Луцьк для 160 учасників з 5 видів спорту: легкої атлетики, футболу, настільного тенісу, дартсу, шашок та програми рухової активності МАТР.
Харківський підрозділ СОУ зібрав команди з п’яти інтернатів, які долучилися в Харкові до загальноміського святкування 8 вересня 2018 року Дня фізичної культури та спорту в парку ім.. Горького, а потім мали футбольний турнір. Дякуючи Ігорю Вишні директору СОУ в Харківській обл. і директору Харківського республіканського ліцею-інтернату спортивного профілю наші спортсмени мають підтримку багатьох федерацій з видів спорту і мають можливість відкривати для себе нові перспективні види спорту.
Спортсмени-лідери СОУ Миколаївського підрозділу СОУ 9 вересня не тільки взяли участь на Центральному стадіоні Миколаєва в Олімпійському уроці, а й самі продемонстрували Спецолімпійський урок для всіх учасників цього масового дійства. Віх учасників привітав Голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко, а найкращим спортсменам СОУ області Іванюшину Миколі та Іваніву Віталію урочисто вручено Почесні грамоти
Чернігівський підрозділ СОУ організував пікнік та спортивні розваги на природі, а координатор підрозділу Ю.О. Казиміров провідав та поздоровив з Днем фізичної культури та спорту Заслуженого тренера України Н.Ф. Кожух, яка була тренером олімпійської чемпіонки Яни Клочкової, а зараз всіма забута потребує елементарної допомоги.В даному випадку спортсмени Спеціальної Олімпіади якраз можуть бути для всіх прикладом поважного і примхливого ставлення до своїх тренерів. Також від усіх футболістів СОУ поздоровляємо Юрія Олександровича з нагородженням його почесною медаллю ФФУ «За заслуги».
Херсонський підрозділ СОУ 7 вересня 2018 року в м. Олешки в Олешківській спеціальній ЗОШ провів фестиваль спорту до Дня фізичної культури та спорту в якому взяло участь 125 учасників (35 спортсменів Спеціальної Олімпіади) На змагання були запрошені спортсмени СОУ з Старозбурївської ЗОШ інтернат. Всі учасники, серед яких було 8 «маленьких спортсменів» СОУ змагалися в таких видах як дартс, болінг, шахи , шашки, пробивання пенальті. Переможці та призери були нагороджені медалями, дипломами та цінними подарунками.
Запорізький підрозділ СОУ провів спортивне свято в м Молочанськ на якому керівнику СОУ Ю. Ковалевському та кращим тренерам було вручено почесні грамоти, а спортсмени могли поласувати «солодкими» призами.
Львівські спортсмени СОУ взяли участь у заходах до Дня фізичної культури та спорту організованих Обласною держадміністрацією і гідно проявили себе завоювавши медалі та отримавши дипломи від керівників змагань. а головне, вони знайшли нових товаришів та активно відпочили.
Житомирський підрозділ СОУ представлений Сімейним клубом Спеціальної Олімпіади 9 вересня залучив дітей разом з батьками в космічний напівмарафон, в якому вони всі подолали символічну дистанцію у 300 метрів.
СОУ в місті Києві відзначила День фізкультури і спорту 9 вересня на кортах Антею , де були проведені цікаві естафети та майстер клас з тенісу від професійних тренерів. Разом із родинами спортсмени СОУ мали змогу долучитися до цього надзвичайно цікавого та динамічного виду спорту. На заході були присутні новий Спортивний  директор спортивних програм СОУ Володимир Жалко-Титаренко та багаторазова призерка Всесвітніх Літніх Ігор Спеціальної Олімпіади Анна Сапон.
День фізичної культури та спорту відбувся за підтримки Фундації Кока-Кола і, сподіваємось, в подальшому залучить ще більше людей з відхиленнями у розумовому розвитку до занять спортом СО.