.

Спеціальна Олімпіада України (СОУ) на «Фестивалі чемпіонів» УЄФА 2018
          Міський Голова Києва Віталій Клічко відкрив   24 травня у четвер «Фестиваль чемпіонів», який УЄФА проводить в рамках фіналу футбольної Ліги чемпіонів. В ньому по програмі Equal Game- гра рівних,  взяли  участь також команди  людей з  особливими потребами СОУ. Ігри влаштували на території фестивального містечка на Хрещатику, яке простягнулося від Бессарабської площі до майдану Незалежності.
О 14:15  на поле з штучним покриттям вийшли команди СОУ з інтернатів № 10 та № 17.   Спочатку, згідно з правилами Special Olympic, зачитали клятву спортсмена СО “Я прагну перемогти. Але якщо не зможу перемогти, то буду завзятим у цій спробі.”
Як ніколи цей девіз відображує сутність   Equal Game, гра яка дійсно об’єднує мільйони і яка пропагує здоровий спосіб життя, доступність для всіх і для кожного.
Спортсмени Спеціальної Олімпіади грали згідно принципами чесної гри і проявили себе з найкращої сторони. Хоч часу було небагато - 40 хвилин 2 тайми, не зважаючи на спеку, гра була дійсно цікава і закінчилася нічиєю з рахунком 2:2.
Далі після гри влаштували фотосесію на полі імпровізованого стадіону. Потім після невеликої паузи наші спортсмени та їх група підтримки вирішила зробити екскурсію по всім локаціям містечка, спробували майже всі ігрові майданчики, які були там розташовані. Побувала наша команда і в чемпіонській галереї УЄФА, залишившись в захваті від зустрічі з історією славетного турніру Ліги чемпіонів. До речі один стенд був присвячений темі доступності до футболу людей з особливими потребами. Фінальною локацією для наших спортсменів був Respect Dome, який присвячений був і Спеціальній Олімпіаді. Там всі фотографувалися біля стенду присвяченому  діяльності Спеціальної Олімпіади України. Гостей фестивалю в цей час дуже зацікавила присутність наших спортсменів, котрі своїм прикладом продемонстрували принципи рівності і взаємодопомоги. А в фінальний день роботи містечка на цій же локації, у неділю 27 травня, майже увечері, спортсмени  СОУ разом зі своїми родинами та групою підтримки взяли участь в конкурсі селфі та зіграли в настільний футбол з усіма бажаючими. Також СОУ влаштувала вікторину на знання історії Спеціальної Олімпіади з врученням призів від нашої організації і провели футбольну лотерею. «Фестиваль чемпіонів» УЄФА ще раз продемонстрував, що Спеціальна Олімпіада України є повноцінним членом єдиної європейської футбольної родини.
https://youtu.be/W2sqf8edtqs