ПРОГРАМИ СОУ

Окрім спорту Спеціальна Олімпіада приділяє значну увагу загальній фізичній формі та здоров’ю спортсменів. Хоча люди з вадами розумового розвитку мають такі ж самі проблеми зі здоров’ям як і ми, для них обмежений доступ до більшості медично-оздоровчих закладів, які доступні громадськості. Через спорт ми даємо нашим спортсменам можливість розвиватися фізично та поступово покращувати свій загальний стан здоров’я.

Спеціальна Олімпіада України за підтримки Національного олімпійського комітету, провідних спортивних федерацій з видів спорту та університетів фізичної культури і спорту, реалізовує свої завдання через програми:

“Об’єднаний спорт” (Unified Sports) – проведення спільних тренувань та змагань спортсменів Спеціальної Олімпіади зі здоровими спортсменами через організацію партнерських футбольних і баскетбольних клубів. Програма існує 10 років в 9 регіонах країни. Послами Спеціальної Олімпіади України є Віталій Клічко та Олександр Волков.

4

Програма “Лідерство спортсменів” – проведення семінарів для досвідчених спортсменів Спеціальної Олімпіади, створення комітетів спортсменів, особиста участь підготовлених спортсменів в обговоренні та прийнятті рішень, спілкування з представниками засобів масової інформації, робота помічниками тренера і організатора при проведенні змагань. Наразі маємо 10 спортсменів лідерів, першими серед яких є Кудрявцева Катерина та Синюков Степан

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Тренувальна програма рухової активності (MATP) – пропонується для людей з найбільш важкими формами розумової відсталості, що можуть продемонструвати свої особисті досягнення в окремих фізичних вправах після регулярних тренувань по адаптивним програмам. СО України з 2005 р.проводить всеукраїнські заходи «МАТР». Найуспішніше у Вінницькій та Дніпропетровській областях.

Безымянный

Програма “Здорові спортсмени” (Healthy Athletes). Зокрема її складова ФАНфітнес  – спрямована на підвищення рівня здоров’я спортсменів та їх функціональних можливостей (існує від 2004 р.) В рамках програми проводиться обстеження стану опорно-рухового аппарату спортсменів, надаються відповідні методичні рекомендації, консультативна робота по пропаганді здорового способу життя та раціонального харчування. Програма реалізується за підтримки Національного університету фізичного виховання і спорту України.

DSC02841

Освітянська програма «Приєднуйся» (SO Get Into It) – для учнів загальноосвітніх закладів різного рівня акредитації про ставлення до людей зі спеціальними потребами та досягнення Спеціальної Олімпіади, що надає можливість для залучення більшої кількості добровільних помічників для надання допомоги цій категорії населення. Підтримка Міністерства освіти і науки України

SOGIIPMS_Reg

Програма для родин (Family Program) – програма розроблена для родин, в яких є особи з вадами в розумовому розвитку, метою програми є розвиток таких сімей, надання правової допомоги, різностороння підтримка та залучення їх до руху Спеціальних Олімпіад, де вони стають найбільш активними помічниками в різних напрямках діяльності, направленої на підвищення благополуччя членів їх родин. В рамках розвитку програми – обмін досвідом, видання необхідної інформаційної літератури, проведення зустрічей, круглих столів та створення сімейних клубів. СО України об’єднано 663 родини, в 2013 р. проведено всеукраїнській сімейний форум СО.

Special Olympics tennis

Програма “Маленькі спортсмени” (Young Athletes) розроблена для залучення дітей віком від двох до семи років до руху Спеціальної Олімпіади, що допоможе дітям із відхиленнями у розумовому розвитку стати більш розвинутими у фізичному, пізнавальному та соціальному планах. Ця програма не тільки обумовлює розвиток дитини, але і пропонує дітям та їхнім батькам інструменти для спільних ігор та гармонійного розвитку. Програма розвивається у 7 областях, випущено довідник та іншу методичну літературу, проведено 7 семінарів.

SAM_3643