.

23 ЧЕРВНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ

 

У січні 1948 року Міжнародний олімпійський комітет під час 42 сесії МОК в Санкт-Мориці (Швейцарія) прийняв рішення  щорічно 23 червня відзначати Всесвітній Олімпійський день. Цю дату обрали для того, щоб увічнити день створення МОК. Нагадаємо, що це відбулося 23 червня 1894 року після того, як ентузіаст відродження олімпійського руху барон П'єр де Кубертен у Парижі оголосив історичну доповідь перед міжнародним атлетичним конгресом. Він не просто закликав представників провідних країн світу повернутися до ідеї проведення Олімпіади, але і розробив основу для цього. Пропозицію барона підтримали і відтоді започаткували нову традицію проведення Олімпіади один раз на 4 роки. А історичний день, коли це сталося, був проголошений Всесвітнім Олімпійським днем. Крім того, 23 червня 1894 року був сформований склад першого Міжнародного олімпійського комітету, генеральним секретарем якого став П'єр де Кубертен. Перші Олімпійські ігри після свого відродження відбулися в 1896 році в Греції. У них взяли участь 13 країн, представники яких розіграли медалі в 13 дисциплінах. З того часу всі імениті спортсмени, якою б успішною не була їхня кар’єра, прагнуть мати Олімпійської медалі.

Сьогодні Всесвітній Олімпійський день проводиться майже у 200 країнах світу, він об’єднує людей, які люблять спорт, здоровий і активний спосіб життя. Це більше, ніж просто спортивна подія, цього дня можна долучитися до олімпійських цінностей, відкрити для себе нові види спорту, взяти участь не лише спортивних, а й культурних та освітніх заходах, які проводять Національні олімпійські комітети (НОК) по всьому світу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі кожний четвертий дорослий і понад 80 відсотків підлітків є недостатньо фізично активними. Доведено, що фізична активність має медичні, соціальні і економічні переваги. Тому так важливо пропагувати це чудове свято спорту і фізичної активності, закликаючи людей будь-якого віку і здібностей бути активними, брати участь у бігу, індивідуальних і командних видах спорту.

Цей день є також і чудовою можливістю оцінити внесок спорту у глобальні соціальні проблеми, які можуть вплинути на наше суспільство — освіту, зміцнення здоров’я, розширення прав і можливостей жінок і дівчаток, захист навколишнього середовища, побудову безпечного світу тощо. Все перераховане є частиною філософії олімпійського руху, який ґрунтується на дружбі і повазі.

В Україні Всесвітній Олімпійський день є дуже популярним. Київ і кожне обласне місто проводить низку спортивних заходів, залучаючи до змагань всіх охочих, демонструючи різноманітні види спорту та цікаву культурну програму.

Це спортивне свято єднає людей незалежно від віку, статі, політичних, релігійних уподобань та фізичних можливостей. Тому й спортсмени Спеціальної Олімпіади України можуть брати активну участь у змаганнях, які проходитимуть цього дня як у Києві, так і в обласних і районних центрах нашої країни.

 

Михайленко Тетяна Павлівна, 

керівник комунікацій СОУ