НОВИНИ

25 лютого в ІА "Укрінформ" ГО “Спеціальна Олімпіада України” (СОУ) пройшла прес-конференція, присвячена участі команди України у "Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади – Абу Дабі 2019", що проходитимуть з 14 по 21 березня 2019 року в Об’єднаних Арабських Еміратах(ОАЕ). Вперше Всесвітні Ігри Спеціальної Олімпіади відбудуться на Близькому Сході.

У прес-конференції взяли участь: президент СОУ, український науковець, державний та політичний діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України, академік Сергій Комісаренко, Надзвичайний і Повноважний Посол ОАЕ в Україні Й.В.Салем Ахмед Аль-Каабі, Старший Директор «Special Olympics» Марта Джо Брайсіч (Martha Jo Braycich), спортивний директор «Special Olympics» по ЄврАзії Мирослав Крогулець (Miroslaw Krogulec), Голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко, спортсмени збірної команди СОУ: Степан Синюков, Христина Климова і Анна Сапон, Ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Імас Євгеній Вікторович, народний депутат України Борис Йосипович Пономаренко, Голова правління Української Федерації Флорболу Хадер Тамуз, заступник виконавчого директора коаліції захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень Надія Майорова, менеджер компанії КокаКола в Україні Ольга Чумак, президент асоціації спортивних журналістів України Михайло Михайлович Волобуєв, головний редактор журналу «DIPLOMAT IMG» Інеса Блозовська, фінансовий директор фірми спортивного одягу Joma – Україна Артем Лоскутніков, керівники профільних міністерств, спортивних федерацій, партнерських організацій, представники ЗМІ  та інші поважні гості.

Виступаючи перед присутніми, президент СОУ С.В. Комісаренко наголосив, що Спеціальна Олімпіада (СО) – це найбільш масова міжнародна благодійна спортивна організація у світі, що проводить тренування та змагання з 29 видів спорту для дітей та дорослих з обмеженнями у розумовому розвитку. "СО була заснована понад 50 років тому родиною Президента США Дж. Кеннеді і зараз опікується понад 5 мільйонами спортсменів у 177 країнах світу. Доведено, що систематичне зайняття спортом сприяє покращенню розумової діяльності спортсменів СО, допомагає їм соціально адаптуватися у суспільстві, зрозуміти свою гідність та рівність, а членам суспільства – відчути свою відповідальність перед людьми з обмеженими можливостями", - підкреслив президент СОУ. Далі він зазначив, що Всесвітні Ігри СО (зимові і літні) – це змагання, які проводяться що два роки для людей з інтелектуальними обмеженнями і є глобальною подією СО. "Цьогорічні Світові Ігри зберуть в ОАЕ понад 7000 спортсменів із 170 країн світу, які змагатимуться у 24 видах спорту. Це - бадмінтон, баскетбол, пляжний волейбол, бочче, гандбол, настільний теніс, теніс, волейбол, легка атлетика, велоспорт, каное, плавання у відкритій воді, катання на роликах, вітрильний спорт, плавання, триборство, кінний спорт, дзюдо, гімнастика, боулінг, футбол, гольф і пауерліфтинг. Оргкомітет СО залучає 20000 волонтерів, буде акредитовано 2000 представників ЗМІ, очікується понад 500000 глядачів та 4000 гостей СО. Цей захід є найвизначнішою подією, яка будь-коли проводилася в ОАЕ", - сказав С.В. Комісаренко.

Розповідаючи про Спеціальну Олімпіаду України (СОУ), він підкреслив, що вона є складовою частиною Спеціальної Олімпіади, має 18 відокремлених обласних осередків. "Понад 16 тисяч українських спортсменів тренуються за програмами СО. СОУ офіційно існує з 2002 року, має акредитацію Міжнародної СО, договір з МОН України і НОК, провідними національними федераціями з видів спорту. СОУ проводить тренування і змагання впродовж року з 16 видів спорту.

У 2015 році на Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади у Лос Анжелесі (США) наша команда завоювала: 4 золоті, 3 срібні і 3 бронзові медалі", - продовжив далі президент СОУ. "Збірна команда СОУ відправляється на Ігри в Абу Дабі 2019 у складі 32 осіб. Це спортсмени із 7 міст України (Житомир, Київ, Кропивницький, Сміла, Горішні Плавні, Червоноград, Миколаїв), які змагатимуться із 6 дисциплін: футбол, легка атлетика, спортивна гімнастика, бадмінтон, плавання та плавання у відкритій воді. Наймолодша спортсменка збірної – шістнадцятирічна Віра Апостолова є членом футбольної команди, а найстарша — тридцятивосьмирічна плавчиня Марина Дворак. До складу делегації СОУ входять як досвідчені спортсмени, неодноразові призери Всесвітніх Ігор СО, так і спортсмени, які вперше братимуть участь в міжнародних змаганнях", - сказав президент СОУ, академік Сергій Комісаренко.

Надзвичайний і Повноважний Посол ОАЕ в Україні Й.В.Салем Ахмед Аль-Каабі подякував за запрошення взяти участь у прес-конференц. Він висловив готовність зробити свій скромний внесок у підтримку української збірної СОУ, яка вирушає на Всесвітні Літні Ігри Спеціальної Олімпіади в Абу Дабі. "Останнім часом українсько-еміратські взаємовідносини розвиваються дуже стрімко. Вони набули стратегічного рівня і між країнами, і між громадянами. Ми, - продовжив далі Посол, — розглядаємо весь спектр відносин як важливі та пріоритетні. Президент Об'єднаних Арабських Еміратів шейх Халіфа ібн Зайд Аль Нахайян проголосив 2019-й Роком толерантності. Ми переконані, що толерантність є наріжним каменем розвинутих суспільств. Це - один з інструментів, що дозволяє цивілізаціям досягнути стабільного розвитку та процвітання нації. Рік толерантності розпочався з візиту до Абу-Дабі Папи Римського. Однією з головних подій року стане проведення Всесвітніх Літніх Ігор Спеціальної Олімпіади у березні в Абу Дабі. Це буде грандіозний спортивний форум світового масштабу. Хочу побажати збірній України успіхів, перемог та приємного спілкування з представниками інших націй", - сказав Посол ОАЕ Й.В.Салем Ахмед Аль-Каабі.

Далі перед присутніми виступила Старший Директор «Special Olympics» Марта Джо Брайсіч, яка говорила про особливу роль волонтерів, усіх тих, хто підтримує спорт інвалідів, в організації ігор Спеціальної Олімпіади. "Без цих людей такі змагання були б неможливими. Спеціальна Олімпіада України робить велику роботу із залучення хлопчиків і особливо - дівчаток до тренувань. Хотілося б, щоб українська команда привезла з  ОАЕ побільше медалей. Змагання в Абу-Дабі будуть найбільш грандіозним заходом в історії Ігор", - зазначила Марта Джо Брайсіч. 

У своєму виступі Голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко підкреслив, що Міністерство освіти і науки України підтримує Спеціальну Олімпіаду України. "Комітет з фізичного виховання та спорту, який я очолюю надає всіляку підтримку СОУ. У цьому році ми винайшли можливість надати збірний команді СОУ 32 футболки і 32 куртки. Ми бачимо, що збірна команда Спеціальної Олімпіади України протягом останніх виступів на Олімпіадах завжди завойовує медалі, завжди має хороші результати. Бажаю нашій збірній гідно представити нашу державу на цих змаганнях", - сказав Вадим Стеценко.

Ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Імас Євгеній Вікторович підкреслив, що університет співпрацює з Спеціальною Олімпіадою України протягом 15 років. "Ми маємо магістратуру з адаптивного спорту, у програмі якої є проходження практики із занять з спортсменами Спеціальній Олімпіаді України за конкретними програмами. Хочу підтримати цей рух, бо Спеціальна Олімпіада офіційно визнана вченими другою після Олімпійських ігор за кількістю учасників і кількістю глядачів у світі. Хочу побажати нашим спортсменам перемог, участі, а участь в Олімпіаді – це найголовніше, щоб наша країна гордилася нашими спортсменами", - сказав Євген Вікторович Імас.

Голова правління Української Федерації Флорболу Хадер Тамуз зазначив, що зараз в Україні існує 35 клубів і для Української Федерації Флорболу надзвичайно важливим є співробітництво із Спеціальною Олімпіадою України. Він висловив надію, що більшість клубів в Україні будуть розвивати флорбол у рамках Спеціальної Олімпіади. "Ми маємо хороший мотиватор, бо наступні Всесвітні Літні Ігри Спеціальної Олімпіади 2021 року проходитимуть на батьківщині флорболу у Швеції. Маю надію, що за два роки у збірній команді СОУ, яка вирушатиме до Швеції, буде команда з флорболу, а цього року ми вболіватимемо за наших спортсменів в Абу Дабі", - сказав Хадер Тамуз.

Після всіх виступів розпочалася неофіційна частина прес-конференції. Надзвичайний і Повноважний Посол ОАЕ в Україні Й.В.Салем Ахмед Аль-Каабі вручив президентові СОУ, академіку Сергію Васильовичу Комісаренку спортивну форму та кілька авіа білетів для нашої збірної.

Далі був укладений Договір про співпрацю між Спеціальною Олімпіадою України та Українською федерацією флорболу, який підписали президент СОУ, академік Сергій Васильович Комісаренко та Голова правління Української Федерації Флорболу Хадер Тамуз.

Меморандум про співпрацю між СОУ і журналом «DIPLOMAT IMG» щодо медіа супроводу діяльності СОУ підписали Президент СОУ, академік Сергій Васильович Комісаренко та головний редактор часопису Інеса Блозовська.

Насамкінець фінансовий директор фірми спортивного одягу Joma – Україна Артем Лоскутніков вручив спортивну форму спортсменам збірної команди СОУ Степану Синюкову, Христині Климовій та Анні Сапон.

Керівник комунікацій СОУ Михайленко Тетяна Павліна

ГО «СПЕЦІАЛЬНА ОЛІМПІАДА УКРАЇНИ»