Об’єднані лювов’ю до футболу

IMG_2978

Щорічно в кінці травня в 50 країнах нашого континенту, в тому числі і в Україні, вже в сімнадцятий раз проходить Європейський футбольний тиждень (ЄФТ) Спеціальної Олімпіади-спеціальний тиждень проекту СО та УЄФА, коли футбольне суспільство розширює можливості та вшановує футболістів з відхиленнями у розумовому розвитку.

Головною метою цьогорічного ЄФТ є залучення гравців з відхиленнями у розумовому розвитку до 12 років (U12) до гри у «об’єднаний» футбол та до більш здорового та активного способу життя. «Об’єднаний» футбол – це формат гри, коли у команді разом грають спортсмени з відхиленнями у розумовому розвитку та без таких.

ЄФТ 2017 в Україні розпочав Всеукраїнський турнір Спеціальної Олімпіади України (СОУ) з «об’єднаного» футболу в Києві, який пройшов 19 травня в спорткомплексі Національного педагогічного університету.Вісім команд з восьми областей відчайдушно змагалися за кубок СОУ показуючи футбол високого рівня підготовки. Характерними особливостями змагань стали участь 9 дівчат у 4 командах, які не поступалися майстерністю перед хлопцями, а в деяких командах були лідерами своїх команд; друга особливість – паралельне проведення під час турніру змагань СО з рухової активності з елементами футболу за програмою СО «YoungAthletes-Маленькі спортсмени» для 20 дітей віком 4-7 років разом з волонтерами із страхової компанії компанії MetLife. Батьки маленьких спортсменів переконались на власні очі, чого можуть досягти їх діти, якщо займатись по програмі СО YoungAthletes та отримали методичні посібники YoungAthletes. Фінальний матч турніру повторив нещодавній фінал кубку ФФУ-команда СОУ Парасковіївськогої спеціальної школи-інтернату з Донецької області перемогла киян зі спеціальної школи-інтернату №17 і святкувала свою першу перемогу у Всеукраїнському турнірі СОУ. Втім, це було футбольне свято для всіх команд-учасниць, які отримали м’ячі та вимпели від віце-президента Асоціації футболу інвалідів України Бориса Воскресенського, подивились виступ кращих артистів університету на церемонії відкриття, а також мали подарунки від СОУ, Кока-Кола Україна, МакДональдз Україна і MetLife. Наш турнір з футболу, як найпопулярнішого колективного виду спорту СОУ, став у столиці України днем дружби і спорту, що змінює негативне ставлення до людей з відхиленнями у розумовому розвитку.

IMG_3030IMG_3005IMG_3025IMG_2978IMG_2974IMG_2970IMG_2964IMG_2987IMG_2990IMG_3000