Site icon Спеціальна Олімпіада України

На шляху до Всесвітніх Літніх Ігор Спеціальних Олімпіад

31 травня в Укрінформі, за сприяння Project Management Institute Educational Foundation (PMIEF), відбулась пресконференція Спеціальної Олімпіади України (СОУ), присвячена підготовці збірної команди до найбільших інклюзивних стартів у світі – Всесвітніх Літніх Ігор Спеціальних Олімпіад (12–25 червня, Берлін, Німеччина).

У ній взяли участь Сергій Комісаренко, президент СОУ, Надзвичайний і Повноважний Посол України, академік НАН України, Олексій Дніпров, президент Федерації бадмінтону України, Олена Говорова, заступниця голови КМДА з питань самоврядних повноважень, Олександр Стеценко, директор Департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України, Анжела Фокіна, директорка благодійного фонду Катерини Білоруської, Алла Грищук, провідна фахівчиня із соціальної роботи відділу взаємодії з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Євген Гончаренко, декан тренерского факультету Національного університету фізичного виховання та спорту України.

У Всесвітніх Іграх 2023 візьмуть участь 7000 спортсменів, 185 делегацій, 20000 волонтерів. Тисячі спортсменів з відхиленнями у розумовому розвитку змагатимуться у 26 видах спорту. Українці братимуть участь у 7 видах: бадмінтон, баскетбол, бочче, спортивна гімнастика, легка атлетика, настільний теніс, плавання.

Ігри проводяться раз на 4 роки і являють собою набагато більше, ніж звичайна спортивна подія. Вони дають змогу атлетам Спеціальної Олімпіади продемонструвати свої досягнення та завдяки комплексним супутнім заходам  відчути себе гідною та повноправною частиною цього руху та суспільства загалом.

«Спеціальна Олімпіада тому так і називається, адже привертає особливу увагу і до учасників, і до тих, хто допомагає їй, – зазначив у своє виступі президент СОУ, Надзвичайний і Повноважний Посол України, академік НАН України Сергій Комісаренко. – Ви знаєте, що люди з відхиленнями у розумовому розвитку є найбільш незахищеними. Їм складно щодня, а особливо зараз, під час повномасштабного вторгнення. Тож для для нас, Спеціальної Олімпіали України, після лютого 2022 року було вкрай важливо знайти можливості для відновлення спортивних змагань, спілкування, проведення часу разом у доброзичливій атмосфері у максимально безпечних умовах. Тож з квітня 2022 року у регіонах без активних бойових дій відновилися спортивні і фізкультурні заходи. За рік, попри всі труднощі, ми змогли провести відбіркові змагання і зібрати команду з 20 спортсменів, які 11 червня вирушать на найбільший у світі інклюзивний спортивний захід. Саме відновлення спортивних змагань на місцевому і регіональному рівнях вважаю найбільшим нашим досягненням».

На Всесвітніх Іграх СО збірну складають спортсмени з Волинської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей і міста Київ. Офіційна делегація складається з 36 осіб.

«Те, що я іду на Всесвітні ігри Спеціальних Олімпіад – це суперкруто! – зазначила учасниця збірної, настільна тенісистка Катерина Грищенко. – Вони абсолютно ні на що не схожі. Це особливі змагання для особливих людей. Це справжнє свято, щось неймовірне і фантастичне. І уже за два тижні я буду його частиною. Постараюсь викластись на максимум і завоювати медаль для своєї незламної України».

Крім Всесвітніх ігор учасники пресконференції прагнули привернути увагу громадськості до руху Спеціальної Олімпіади в Україні, нагадати суспільству про те, що люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних відхилень заслуговують на увагу та підтримку, як держави так і свідомих громадян українського суспільства.

Директорка міжнародного «Благодійного фонду Катерини Білоруської» Анжела Фокіна зазначила, що фонд забезпечив участь національної збірної у Всесвітніх іграх Спеціальної Олімпіади, аби показати важливість підтримки спорту для людей з інвалідністю.

“Станом на 2021 рік в Україні налічувалось майже 3 мільйони людей з інвалідністю. 23% з них – діти. З початком повномасштабного вторгнення загальна кількість людей з інвалідністю лише зросла. Команда благодійного фонду Катерини Білоруської завжди реагує на виклики сьогодення. Тому наші благодійні проєкти та програми сфокусовані на потреби та запити суспільства, зокрема дітей. Завдяки нашій співпраці із CОУ ще більше дітей з особливими освітніми потребами буде залучено до спорту. Ми пишаємось кожним спортсменом, який представлятиме Україну в Берліні. Їхня участь – це вже перемога”,  – розповіла Анжела Фокіна, директорка благодійного фонду Катерини Білоруської.

У травні Kateryna Biloruska Foundation підписав меморандум разом із ГО «Спеціальна Олімпіада України». Ця співпраця дозволить розширити допомогу для дітей з інвалідністю.  

Останні роки СОУ тісно співпрацює з Федерацією бадмінтону України. Під час пресконференції цінні подарунки отримали бадмінтоністи збірної команди.

«У нас склалась плідна співпраця зі Спеціальною Олімпіадою України. – зазначив президент федерації Олексій Дніпров. – Сподіваюсь, вона стане ще глибшою. Ми завжди намагалися зробити свій внесок у формування команди. Ми запрошували атлетів СОУ на чемпіонати України, тренування з членами національної збірної і це дуже класний досвід, який будемо продовжувати. Наша мрія – проводити чемпіонати разом і для олімпійців, і для паралімпійців і для спортсменів СОУ».

Exit mobile version