Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Пресконференція “Спеціальна Олімпіада України – інклюзія та здоров’я людей з інвалідністю в умовах пандемії»

26 лютого в ІА “Укрінформ” відбулась пресконференція “Спеціальна Олімпіада України-інклюзія та здоров’я людей з інвалідністю в умовах пандемії».

 
Особливої актуальності і турботи такі люди потребують сьогодні, під час карантину, викликаному COVID-19, і необхідної вакцинації їх. Також під час прес-конференції буде представлено проєкт «Здорові громади», який уже майже рік з успіхом реалізовується у Херсонській і Вінницькій, завдяки гранту від Голісано Фаундейшн. Він має на меті безпосередню роботу з громадами, медичними закладами задля поліпшення здоров’я людей з відхиленнями у розумовому розвитку та покращення якості їхнього життя.
 
 
У пресконференції, яка пройшла в ІА «Украінформ», взяли участь: Сергій Комісаренко, президент СОУ, Посол України, академік НАН України; Володимир Артамонов, заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України; Євген Чеглаков, директор Фонду соціального захисту інвалідів; Денис Силантьєв, член Виконкому НОК України, срібний призер Олімпійських ігор з плавання; Олег Дурбала, голова Правління Української федерації флорболу; Світлана Арбузова, віцепрезидент СОУ, член-кореспондент НАМН України, професорка; Олександр Гливинський, президент Асоціації спортивних журналістів України; Євген Гончаренко, директор спортивних програм Спеціальної Олімпіади України. Модерував пресконференцію Виконавчий директор СОУ Андрій Підварко.
 
Мета заходу – привернути увагу громадськості до руху Спеціальної олімпіади в Україні, нагадати суспільству про те, що люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних відхилень заслуговують на увагу та підтримку, як держави так і свідомих громадян.
 
 
Особливої актуальності і турботи такі люди потребують сьогодні, під час карантину, викликаному COVID-19, і необхідної вакцинації їх, адже внаслідок генетичних особливостей небезпека вірусу для таких у людей майже в 10 разів вища.
Крім того, в рамках сьогоднішнього заходу, президент спеціальної Олімпіади України (СОУ) Сергій Комісаренко отримав спеціальну нагороду Фонду Голісано за лідерство в галузі охорони здоров’я людей з розумовими вадами.
 
 
– Спеціальна Олімпіада тому так і називається, адже привертає особливу увагу і до учасників, і до тих, хто допомагає з організацією. Люди з вадами розумового розвитку є найбільш незахищеними. Ми рік живемо за особливих умов, а найбільш вразливими до коронавірусу є спортсмени Спеціальної Олімпіади. Люди, які допомагають їм, роблять добру справу, – сказав Сергій Комісаренко.
 
У свою чергу заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Володимир Артамонов зазначив, що КМФВС вже не один рік співпрацює зі Спеціальною Олімпіадою і з успіхом проводять цікаві заходи для її учасників.
– Під час наших спортивно-оздоровчих заходів люди з інтелектуальними обмеженнями можуть повною мірою відчути всі переваги інклюзії, адже ми намагаємось залучати цілком здорових атлетів, які надихають і своїм прикладом демонструють, як спорт може якісно зміцнити здоров’я і тим самим покращити якість життя, – зазначив пан Артамонов.
 
Директор спортивних програм Спеціальної Олімпіади Євген Гончаренко розповів про проєкт «Здорові громади», який, завдяки гранту Голісано Фаундейшн реалізовується майже рік у Вінницькій і Херсонській областях.
 
– Спеціальна Олімпіада вийшла за рамки спортивної складової й зараз складає інститут інклюзії, підтримки людей з розумовими відхиленнями. «Здорові громади» – це комплексний, величезний проєкт у рамках якого реалізується низка різноманітних оздоровчих програм. Він включає в себе консультативну й практичну допомогу людям, які цього потребують, починаючи від тренувань і закінчуючи порадами щодо покращення здоров’я, – зазначив Євген Гончаренко.
 
Подібні заходи вкрай важливі, адже привертають увагу громадськості до потреб людей з інтелектуальними відхиленнями. Особливо це важливо зараз у період пандемії, викликаної СOVID-19.

1 Comment

Залишити відповідь