29 вересня у Києві проходила зустріч амбасадорів та регіональних директорів Спеціальної Олімпіади України (СОУ).
Вона стала підсумком завершення 2-го року проєкту «Розвиток регіонів», який реалізується у 10 областях завдяки підтримки Освітнього фонду Інституту управління проєктами (PMIEF). Попри величезні складнощі та виклики, пов’язані з війною у країні, ці два роки команда СОУ активно працювала, проводячи освітні та спортивні заходи у різних регіонах, де це дозволяла безпекова ситуація. За поточний рік СОУ, за підтримки національних та обласних спортивних федерацій, філій Міністерства освіти та науки і партнерських спортивних організацій провела рекордну кількість спортивних заходів, що лише підкреслює єднання спортивного та освітнього товариств у такі складні часи та готовність організаторів та учасників вистояти перед будь-якими труднощами.
Протягом 2024 року було проведено національні та регіональні турніри з футболу, баскетболу, флорболу, бадмінтону, пауерліфтингу, настільного тенісу, легкої атлетики, велоспорту, навчально-тренувальні збори до Всесвітніх Зимових Ігор Спеціальних Олімпіад 2025 року, місяць рухової активності МАТР, молодіжні форуми та семінари для тренерів, освітній хаб «Крила» для студентів Інституту журналістики КНУТШ і Національного університету фізичного виховання та спорту України, інклюзивну медіашколу для дівчат «Я можу. Я дію». І кожен захід був не лише змаганням чи
тренуванням, а справжнім святом для учасників, із концертними та культурними програмами та подарунками.
До команди СОУ у 2024 році долучилося 12 Амбасадорів з 10 регіонів. Керівники СОУ підсумували головні події цього насиченого року, окреслили коло перспектив і можливостей подальшого розвитку руху Спеціальної Олімпіади України. За словами президента СОУ, академіка НАН України Сергія Комісаренка, попри те, що в самій Україні Спеціальна Олімпіада поки що, на жаль, не так широко відома, за межами країни її діяльність помітна і високо оцінена – Українське представництво вважається одним із пріоритетних підрозділів СО у Євроазійському регіоні.
Під час урочистої частини Амбасадори або їх представники отримали пам’ятні відзнаки, що засвідчили високе відповідальне звання вартових спортивного руху інклюзивного напряму. Було сказано чимало теплих і цінних слів від самих гостей, Амбасадорів та друзів СОУ, які надають сили рухатись вперед ще активніше. Приємний сюрприз не оминув і колектив Спеціальної Олімпіади України, адже Виконавчий директор Андрій Підварко отримав почесну відзнаку «За розвиток українського спорту».
Щиро дякуємо нашим Амбасадорам і почесним гостям за участь у заході і особисту підтримку СОУ:
голові Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадиму Стеценку,
- чемпіону світу і Європи, переможцю Європейських ігор Георгію Зантараї,
- виконавчому директору Житомирської обласної асоціації футболу Руслану Маєвському,
- президенту Асоціації спортивних журналістів України Олександру Гливинському,
- голові Федерації велосипедного спорту Житомирської області Івану Дорошуку,
- депутату Глибочицької ТГ Житомирського району Віталію Шпаківському,
- директорці інклюзивно-ресурсного центру № 1 Тернопільської міської ради Тетяні Бабійчук,
- декану факультету фізичного виховання та спорту Херсонського державного університету Івану Глухову,
- провідній спеціалістці Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради Юлії Пархоменко,
- голові Вінницької міської асоціації футболу Юрію Максименку,
- чемпіонці України з марафонського бігу, учасниці Олімпійських ігор 2016 року Світлані Станко,
- директору департаменту молоді та спорту Кременчуцької міської ради Олегу Медведенку.
2024 рік для Спеціальна Олімпіада України важливий ще й тому, що відзначаємо своє 30-річчя. А починалось все ще далекого 1991-го року, коли представники України вперше долучились до міжнародної родини Спеціальних Олімпіад -руху спортивних заходів, покликаних показати силу духу та можливості людей з відхиленнями розумового розвитку. Останні роки стали випробуваннями не лише для всього світу в контексті всесвітньої пандемії, але й величезним важким викликом для кожного українця через страшні реалії воєнної дійсності. Однак жодні перешкоди не зупинили наш шлях вперед. Тому що ми знаємо заради кого і заради чого ми працюємо, і це знання дає факел віри, щоб проходити крізь темні часи. І сьогоднішня зустріч Амбасадорів, друзів і партнерів СОУ – це наш спосіб засвідчити нашу відданість справі, рішучість рухатись вперед, змога поглянути назад, оцінюючи тривалий і тернистий шлях у 30 років, який стає стартом новим викликам. А ще, звісно, це спосіб подякувати всім, хто крізь ці, часом тернисті й важкі часи, продовжує йти з нами роками чи приєднується по дорозі, підживлюючи наші сили, допомагаючи нам берегти і нести вперед світло мрії про щасливе майбутнє успішної країни рівних можливостей для кожного. «Хочемо, щоб кожен із вас став частиною великої, щирої та дружньої родини СОУ. Дякуємо, що ви з нами! Дякуємо за вашу допомогу, підтримку, за вірність світлим ідеалам турботи про найвразливіших, але, разом з тим, найнезламніших. Дякуємо за ваші великі серця, сповнені добротою і небайдужістю до інших. Бо саме доброта є найсильнішою рушійною силую досягнень і змін для людей з інвалідністю. І саме вона єднає, об’єднує та надихає усіх нас» – підсумував Виконавчий директор СОУ Андрій Підварко.