Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Програми

“Здорові спортсмени” спрямована на покращення стану здоров’я спортсменів та їх функціональних можливостей. В рамках програми проводиться обстеження стану опорно-рухового апарату спортсменів, надаються відповідні методичні рекомендації, консультативна робота з пропаганди здорового способу життя та раціонального харчування.


“Об’єднаний спорт” – це формат гри, коли в одній команді грають разом спортсмени без та з відхиленнями у розумовому розвитку. Через «Об’єднаний спорт» Спеціальна Олімпіада намагається надихнути нове покоління спілкуватися з людьми з обмеженими розумовими можливостями та створити більш інклюзивну спільноту, що спрямовує до більш шанобливого ставлення до всіх членів нашого суспільства. Всі учасники (спортсмени Спеціальної Олімпіади і партнери) повинні мати приблизно однаковий вік і здібності.


“Маленькі спортсмени” – розроблена для залучення дітей віком від двох до восьми років до руху Спеціальної Олімпіади, щоб допомогти дітям із відхиленнями у розумовому розвитку стати більш розвинутими у фізичному, пізнавальному та соціальному планах. Ця програма не тільки обумовлює розвиток дитини, але і пропонує дітям та їхнім батькам інструменти для спільних ігор та гармонійного розвитку.


“Лідерство спортсменів” – проведення семінарів для досвідчених спортсменів Спеціальної Олімпіади, створення комітетів спортсменів, особиста участь підготовлених спортсменів в обговоренні та прийнятті рішень, спілкування з представниками засобів масової інформації, робота помічниками тренера і організатора при проведенні змагань.


“Тренувальна програма рухової активності” – пропонується для людей з найбільш важкими формами розумової відсталості, що можуть продемонструвати свої особисті досягнення в окремих вправах після регулярних тренувань по адаптивним програмам.


Освітянська програма «Приєднуйся» – для учнів загальноосвітніх закладів різного рівня акредитації про потреби людей зі спеціальними потребами та досягнення Спеціальної Олімпіади, що надає можливість для залучення більшої кількості добровільних помічників для надання допомоги цій категорії населення.


“Програма для родин” – програма розроблена для родин, в яких є особи з вадами в розумовому розвитку, метою програми є розвиток таких сімей, надання правової допомоги, різностороння підтримка та залучення їх до руху Спеціальних Олімпіад, де вони стають найбільш активними помічниками в різних напрямках діяльності, направленої на підвищення благополуччя членів їх родин. В рамках розвитку програми – обмін досвідом, видання необхідної інформаційної літератури, проведення зустрічей, круглих столів та створення сімейних клубів.


“Адаптивне фізичне виховання” (API) – напрямок у національній системі освіти та науки, яка розглядає аспекти фізичного виховання людей, що після захворювань або травм отримали різні постійні порушення життєдіяльності і відповідні фізичні обмеження. Головна мета Адаптивного Фізичного виховання є формування та розвиток рухової активності, фізичних і психологічних здібностей, щоб забезпечити адаптацію особистості до свого стану здоров’я, навколишнього середовища, суспільства та різних видів діяльності. СОУ по API співпрацює з 4 університетами для можливих адаптації людей з інвалідністю в інтелектуального розвитку до умов сучасного життя, гарантованих Конституції України.