Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Про нас

Спеціальні Олімпіади – Special Olympics Inc.(СО) – це найбільш чисельна міжнародна спортивна організація людей з інвалідністю у світі, визнана неурядовим членом ООН і Міжнародним олімпійським комітетом.

СО проводять тренування та змагання з 32 олімпійських видів спорту для дітей та дорослих з відхиленнями у розумовому розвитку розвитку. СО була заснована 1968 року сестрою президента США Дж. Ф. Кеннеді пані Юніс Кеннеді Шрайвер і опікується нині більш ніж 5 млн. спортсменів у 175 країнах світу. (офіційний сайт – www.specialolympics.org).

Мета діяльності – організація та проведення впродовж року тренувань та змагань з олімпійських видів спорту для дітей та дорослих з розумовою відсталістю, надаючи їм постійну можливість вдосконалювати свою фізичну форму, проявляти мужність, отримувати відчуття радості та розділяти свої досягнення зі своїми сім’ями та іншими членами суспільства.

Всесвітні Літня та Зимова Спеціальні Олімпіади проводяться по черзі кожні 4 роки відповідно.

“Спеціальна Олімпіада України“ ( ГО “СОУ“) – всеукраїнська громадська неприбуткова організація людей з інвалідністю (свідоцтво № 1768 від 21.03.2002 року), яка робить все для того, щоб показати нашому суспільству можливості та досягнення осіб з відхиленнями у розумовому розвитку як спортсменів, і як членів суспільства, надаючи їм постійну можливість вдосконалювати свою фізичну форму, проявляти мужність, отримувати відчуття радості та розділяти свої досягнення зі своїми сім’ями та іншими членами суспільства.

Рух Спеціальної Олімпіади в Україні існує з 1991 року, а з 1994 року має акредитацію Міжнародної Спеціальної Олімпіади. Спеціальна Олімпіада України має відокремлені підрозділи (осередки) у 21 регіоні, де за програмами СОУ тренуються понад 14 тисяч українських спортсменів.

Проте вони є лише невеликою частиною приблизно 480 000 дорослих та дітей в нашій країні, які мають подібні відхилення. Більшість з них досі ізольовані від суспільства і не мають можливості розвивати і використовувати свої здібності.

Кожен з наших спортсменів має свою історію успіху. Кожен з них тренується і прагне довести собі, своїм сім’ям і друзям, що він сміливий, сильний і в змозі змінити своє життя на краще.

Спеціальна Олімпіада України працює для людей з інвалідністю незалежно від рівня їх розумових та фізичних можливостей, для створення стимулів особистого зростання кожної особи, можливості розвивати свої здібності, покращувати стан здоров’я та долати перешкоди, з якими зіштовхуються люди з відхиленнями у розумовому розвитку в повсякденному житті.

Окрім спорту Спеціальна Олімпіада приділяє значну увагу загальній фізичній формі та здоров’ю спортсменів. Хоча люди з відхиленнями у розумового розвитку мають такі ж самі проблеми зі здоров’ям як і всі решта, для них є обмеженим доступ до більшості медично-оздоровчих закладів, які доступні громадськості. Через спорт ми даємо нашим спортсменам можливість розвиватися фізично та поступово покращувати свій загальний стан здоров’я.

Заняття фізичною культурою і спортом для осіб з відхиленнями у розумового розвитку є одним з найдієвіших засобів для підготовки цих людей до життя в суспільстві, спілкування з іншими громадянами, удосконалення своїх здібностей та збережених навичок потрібних на робочих місцях. Це вигідно відрізняє СОУ від тієї пасивної допомоги цим людям /харчування, одяг, надання побутових послуг та інше/, яка переважно надається зараз в нащій країні.Згідно даних Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я майже 3 % світового населення або 200 мільйонів людей мають відхиленнями у розумового розвитку. Це найбільш поширене у світі порушення стану людини.

Людей з відхиленнями у розумового розвитку дуже часто тримають у спеціальних закладах, обмежуючи їхнє спілкування з людьми та навколишнім світом та обрікаючи їх на самотність, фізичну та емоційну ізольованість. В цих умовах не задовольняються базові потреби в любові, дружбі та прийнятті.

Незважаючи на докази того, що люди з обмеженими інтелектуальними можливостями можуть розвиватися та досягати певних результатів, навчальні програми та підтримка на рівні громади залишаються на низькому рівні. Навіть після багатьох років успішної діяльності, нам ще потрібно докласти багато зусАле завдяки спільній підтримці ми можемо змінити ситуацію на краще.

Для того, щоб покінчити з цією ганебною ситуацією, приєднуйтесь або підтримайте: надайте допомогу зараз, пропагуючи таким чином гідність та принцип прийняття всіх.