Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Фотовиставка героїв Всесвітніх ігор Спеціальних Олімпіад

20 липня у Національному музеї Тараса Шевченка відкрили дуже важливу та особливу фотовиставку під назвою “Руйнуючи барʼєри, обʼєднуючи серця” до місяця підтримки спортсменів з інвалідністю внаслідок відхилень у розумовому розвитку національної збірної Спеціальної Олімпіади України.

 
Відвідувачі матимуть нагоду познайомитись з 24 спортсменами національної збірної СОУ, які попри виклики та стереотипи досягли дивовижних результатів на найбільшій інклюзивній події у світі – Всесвітніх Іграх Спеціальних Олімпіад у Берліні. Вони взяли участь у 7 видах спорту та здобули 21 медаль.
 
Організатори фотовиставки – ГО “Спеціальна Олімпіада України” спільно з благодійним фондом Катерини Білоруської розповіли, чому ця подія важлива для кожного українця.
 
«Українці мають змогу дізнатись більше про можливості та досягнення людей з відхиленнями у розумовому розвитку – як спортсменів, і як членів суспільства. Адже заходи Спеціальної Олімпіади України ламають стереотипи й прагнуть побудувати інклюзивне суспільство, де кожен відчує себе максимально комфортно і захищено», 
– зазначив Сергій Комісаренко, президент СОУ, Надзвичайний і Повноважний Посол України, академік НАН України.
 
Адже головна мета виставки – не лише показати унікальні досягнення українських спортсменів Спеціальної Олімпіади України з відхиленнями у розумовому розвитку, а й звернути увагу на важливість інклюзивного підходу та потенціалу кожної особи, попри її інтелектуальні можливості.
 
“До повномастшабного вторгнення, за різними даними, в Україні нараховувалось 480 тисяч людей з особливими освітніми потребами та інтелектуальними нозологіями. Вони досі часто зіштовхуються зі стереотипами, а їхні досягнення – залишаються непоміченими. Разом з тим, спорт має величезну силу не лише для фізичного розвитку, але й для соціалізації людей з інвалідністю. Завдяки цій виставці ми прагнемо зруйнувати упередження щодо можливостей людей з ментальними нозологіями, а також створити толерантне та безбарʼєрне суспільство”, 
– розповіла Анжела Фокіна, директорка благодійного фонду Катерини Білоруської.
 
Запрошуємо киян і гостей міста відвідати фотовиставку і познайомитися з українськими спортсменами, які попри відхилення у розумовому розвитку довели, що можна досягати спортивних висот, рухатись до своїх мрій і стати національною гордістю.
 
Відвідати експозицію можна з 20 до 30 липня включно з 10 до 18 години в усі дні, крім понеділка.