Спеціальна Олімпіада України
Shadow

ІІ Віртуальний форум з питань здоров’я сім’ї

Спеціальна Олімпіада — це найбільш чисельна міжнародна спортивна організація людей з інвалідністю у світі, визнана неурядовим членом ООН і Міжнародним олімпійським комітетом.

Для нас дуже важливо привернути увагу громадськості до руху Спеціальної Олімпіади в Україні, нагадати суспільству про те, що люди з відхиленнями у розумовому розвитку заслуговують на увагу та підтримку, як держави, так і свідомих громадян.

Саме з цією метою Спеціальна Олімпіада України (СОУ) організовує Форуми з питань здоров’я сім’ї. Адже особливої актуальності і турботи такі люди потребують сьогодні, під час карантину, викликаному COVID-19.

Люди з відхиленнями у розумовому розвитку є найбільш незахищеними. Саме тому вони потребують мати якісне медичне обслуговування. Завдяки підтримці Фонду Голісано, СОУ продовжує реалізовувати проєкти, які мають на меті безпосередню роботу з громадами, медичними закладами задля поліпшення здоров’я людей з відхиленнями у розумовому розвитку та покращення якості їхнього життя. Надзвичайно важливою ініціативою стало проведення ІІ Віртуального Форуму з питань здоров’я сім’ї в рамках програми «Health Enhancement».

До нього долучились фахівців сфери спорту, охорони здоров’я, представники громадських організацій, спортсмени і їхні батьки, волонтери. Спеціальна Олімпіада України дякує, що знайшли можливість долучитися до
обговорення дуже важливих тем

  • заступнику голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Володимиру Артамонову,
  • радниці з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення Людмилі Шевцовій,
  • представнику «SHAKHTAR SOCIAL» Дмитру Прядку,
  • очільниці відділу взаємодії з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю управління соціального захисту осіб з інвалідністю та моніторингу якості реабілітаційних послуг Фонду соціального захисту інвалідів Ользі Роденко,
  • виконавчому директору Української федерації флорболу Тамузу Хадеру,
  • доктору наук з фізичного виховання та спорту, директорці НДІ Національного університету фізичного виховання і спорту України Ірині Когут.

Під час Форуму виконавчий директор СОУ Андрій Підварко неодноразово звертався до теми привернення уваги суспільства до потреб людей з відхиленнями у розумовому розвитку, зокрема познайомив батьків зі змінами в українському законодавстві.

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, декан тренерського факультету Національного університету фізичного виховання і спорту України, директор спортивних програм СОУ Євген Гончаренко дав ґрунтовний аналіз проєкту СОУ «Здорові спортсмени» в “Здорових громадах”.

Анастасія Волобуєва, кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка НН Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка, керівниця з комунікацій СОУ у своїй доповіді «Медіашкола Спеціальної Олімпіади України як ефективний спосіб доступного поширення інформації про здоровий спосіб життя» торкнулась питань соціальних мереж як незамінного інструменту спілкування під час COVID 19.


Також були доповіді про нові програми СО та нові види спорту. Досвідом організації спортивних, культурних заходів у регіонах поділилися регіональні директори СОУ: Олеся Самойленко, директорка Вінницького відокремленого підрозділу СОУ про «Сучасні виклики для дітей і молоді з інвалідністю в період пандемії» і Катерина Свіщева, директорка Волинського відокремленого підрозділу СОУ про «Інклюзію в спорті під час пандемії» Віртуальний Форум Спеціальної Олімпіади України ще раз показав, що здоров’я і сім’я – два найосновоположніших стовпи людського буття. І особливо такі заходи необхідні у розрізі обговорення прав і можливостей людей з відхиленнями у розумовому розвитку. Якщо ми говоримо про здоров’я, то найефективнішим фактором його стану є рухова активність та заняття спортом.

І як казав Нельсон Мандела:Спорт може змінити світ”.


Спорт може надихати, він може об’єднувати. Спорт сміється в обличчя всім видам дискримінації». Тож у рамках нашого форуму ми в черговий раз ламаємо усталені бар’єри у свідомості суспільства і доводимо просту істину: усі люди можуть бути щасливими!