20 травня в онлайн-форматі відбувся перший Віртуальний Саміт Благодійництва, на який зібралися професійні благодійники та громадські активісти для обговорення актуальних питань благодійницького сектору України.
Ця тема стала дуже актуальною у часи пандемії, адже через COVID-19 постраждали усі країни світу, як економічному секторі, так і соціальному. У Форумі взяли участь такі потужні організації, як Ротарі в Україні, Фонд Родини Богдана Гаврилишина, dobro.ua, Український форум благодійників, ГО “Батьки за вакцинацію”, Фундація ім. князів-благодійників Острозьких, Міжнародна Асоціація “Євростратегія”, Асоціація благодійників України, IDonor: Всеукраїнська платформа донорства та ін.
«З кожним роком благодійність та волонтерство, філантропія та меценатство стає невід’ємною частиною життя українців. Особливо це яскраво проявляється під час кризових ситуацій у країні — підтримка військових, допомога біженцям, протистояння пандемії тощо. Саміт Благодійництва покликаний надихнути та поділитися передовим досвідом серед однодумців у сфері доброчинності, де учасники та запрошені спікери поділяться історіями зі своїх подорожей у благодійницькому просторі», зазначив організатор Саміту Благодійництва Микола Стеблянко.
Цікаво, що тенденції популяризації благодійницького руху в Україні за останні ріки стали набагато потужнішими, про що зазначив Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема.
«Сьогоднішній саміт – це надзвичайно важлива подія, яка показує, як протягом останніх років розвинувся благодійний сектор в Україні. Кількість благодійницьких платформ, зокрема і тих, хто долучилися до цього саміту, надзвичайно вражає. Тому велика подяка людям, які об’єдналися в більші чи менші організації та своєю щоденною роботою здійснюють заходи на благо країни, на благо громадянина», – зазначив Олександр Ярема.
Не оминули увагою і найменш захищені верстви населення, адже в період таких надзвичайно кризових катаклізмів вони потребують особливої уваги. Зокрема, Президент Спеціальної Олімпіади України (СОУ) Сергій Комісаренко звернув увагу на проблеми вакцинації людей з відхиленнями інтелектуального розвитку, що знаходяться у зоні підвищеного ризику.
«Особливої актуальності і турботи такі люди потребують сьогодні, під час карантину, викликаному COVID-19, і їхньої необхідної вакцинації, адже внаслідок генетичних особливостей небезпека вірусу у них майже удесятеро вища. Спеціальна Олімпіада тому так і називається, адже привертає особливу увагу і до учасників, і до тих, хто допомагає з організацію. І люди, які допомагають їм, роблять добру справу», – наголосив пан Комісаренко.