![](https://specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/kyyiv-800x463.jpg)
1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей – це нагода привернути увагу до питання захисту прав дітей, зокрема, передбаченого Конвенцією ООН про права дитини обов’язку держави, батьків та інших причетних до забезпечення їм безпечного життя в родині, хорошої освіти, своєчасного лікування, повноцінного дозвілля і відпочинку.
Повномасштабна війна відібрала відчуття безпеки у кожного українця, зокрема, у дітей. За даними платформи “Діти війни”, станом на 30 травня 2023 року, внаслідок військової агресії рф в Україні загинули щонайменше 483 дитини, 989 – були поранені, 394 – вважаються зниклими безвісти. За офіційними даними, станом на травень понад 1,25 млн дітей внутрішньо переміщені по території країни, понад 500 тис. – перебувають за кордоном, а 19 тис. – незаконно депортовані до Росії.
У цей надскладний період для України дуже важливо шукати можливості для підтримки дітей, залучення їх до участі у різноманітних заходах, створення умов для саморелізації, збереження та зміцнення здоровя та, особливо для дітей з відхиленнями розумового розвитку, соціалізації та інклюзії.
Спеціальна Олімпіада України, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у різних регіонах України провела різноманітні фізкультурно-спортивні заходи з метою залучення дітей з ментальними порушеннями до спорту, здорового способу життя та їх психологічної підтримки.
Так, в м. Рівному провели змагання з плавання серед спортсменів СОУкраїни. В басейні СДЮСШОР №2 змагалися діти різного віку в запливі на дистанції 25 м. в двох дисциплінах- «вільний стиль» та «на спині». Перед початком змагань спортсмени були розподілені по дивізіонах. В підсумку всі 19 спортсменів були нагороджені медалями та дипломами, відповідно з результатом запливу та отримали подарунки.
В КНЗ “Кмитівська спецшкола” на Житомирщині відбувся комплексний інклюзивний захід: тренування з баскетболу , майстер-клас від Платона Хижняка – чемпіона України в складі БК « Будівельник», презентація від нового партнера Спеціальної Олімпіади України благодійного фонду Катерини Білоруської за програмою B-RIGHT.
Полтавський відокремлений підрозділ СОУ м. Кременчук з департаментом спорту та молоді Кременчуцької міськради та Кременчуцькою Спеціальною Школою-інтернатом проводили захід «Веселі Старти». Захід відбувся за підтримки профспілки ПАО Укртатнафта, міської друкарні міста Кременчук та Полтавського відокремленого підрозділу.
У Червонограді відбувся Регіональний відкритий турнір з бочче. В турнірі прийняли участь члени ГО “Спортивна федерація для атлетів з особливостями розумового та фізичного розвитку та члени Сокальської Районної Асоціації Людей з інвалідністю.
В реабілітаційному центрі « Пролісок» міста Умань 20 спортсменів СОУ взяли участь у змаганнях з настільного тенісу. У наполегливій боротьбі не було переможених, лише переможці.
У Києві спільно зі Спеціальною школою-інтернат № 15 провели сімейно- спортивний захід. На заході родини мали можливість активно провести час та долучилися до родинних веселих стартів. В рамках заходу діти могли долучитися до різних творчих і спортивних майстер-класів. Була проведена благодійна ярмарка, де кожна родина могла представити свої смаколики, вилучені кошти відправили на ЗСУ. З привітанням до спортсменів звернулись народні артисти України Наталія Сумська та Анатолій Хостікоєв. Також в рамках заходу діти разом зі студентами-волонтерами зіграли волейбол по волонтерській програмі Спеціальних Олімпіад «Об’єднаний спорт».
У Луцьку вихованці СОУ разом із студентами ВНУ ім. Лесі Українки та доцентом Наталією Грейда відпрацювали практичні навички з коригуючої гімнастики. Для спортсменів підібрали індивідуальні комплекси вправ при порушеннях постави. Завершилась зустріч веселою руханкою та смачними подарунками.
![](https://i2.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/kyyiv-800x463.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/kremenchuk-velykyj-800x600.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/tenis-uman-800x600.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/bochche-800x600.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/poltavskyj-vidokremlenyj-pidrozdil-800x600.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/basketbol-400x600.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/rivne-plavannya-800x600.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/347399061_279209514550220_6103156965727182216_n-465x600.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/347249168_792528692225584_1684900036084578238_n-800x534.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/specialolympics.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/351015409_1391276465004480_5104005980931118855_n-800x600.jpg?ssl=1)