Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Том Голісано дарує 30 мільйонів доларів Спеціальній Олімпіаді для розширення критично важливих медичних послуг у всьому світі для людей з відхиленнями у розумовому розвитку

16 вересня у Вашингтоні Спеціальна Олімпіада оголосила, що вона отримала свій найбільший приватний подарунок за 53-річну історію організації. Том Голісано, засновник Paychex, благодійник і батько сина з відхиленнями у розумовому розвитку, надасть 30 мільйонів доларів, свій третій великий подарунок Спеціальній Олімпіаді, для розширення програми «Здорові громади Спеціальної Олімпіади», яка надає послуги з охорони здоров’я в усьому світі для людей з відхилення у розумовому розвитку. Особливо це важливо зараз, під час пандемії.

«Цей новий дар приходить у критичний момент для нашого глобального співтовариства, оскільки під час  пандемії ми побачили, наскільки мало такому населенню приділяється уваги», – зазначила Алісія Баццано, директорка з охорони здоров’я Спеціальної Олімпіади.

Люди з відхилення у розумовому розвитку вмирають в середньому на 16-20 років раніше, ніж населення в цілому. Під час пандемії багато людей відхилення у розумовому розвиткуне мали доступу до першої допомоги та ресурсів щодо COVID-19, таких як апарати штучної вентиляції легенів та вакцини.

“З 2020 року Спеціальною Олімпіадою України, у рамках проєкту «Здорові громади»  реалізовано програми «Фан Фітнес», «Здорова стопа», «Зміцнення здоров’я», які надали своїм членам доступ до якісної медичної допомоги», – зазначає виконавчий директор СОУ Андрій Підварко. – Вкладаючи кошти в наші здорові громади, Голісано дає можливість нам продовжити цю роботу».

Завдяки програмі «Здорові громади» за останні п’ять років Спеціальна Олімпіада провела 700 000 оглядів здоров’я спортсменів. Це вдвічі більше, ніж за попередні п’ять років. Це зменшило наполовину необхідність термінового звернення до лікарів. Здорові громади залучили 150 000 спортсменів до фітнес та оздоровчих програм, знизивши їх артеріальний тиск, покращивши результати здоров’я та потенційно додавши років до їхнього життя. Понад 150 000 медичних працівників пройшли навчання у 60 країнах світу, а 130 професійних шкіл зараз мають інклюзивні навчальні програми з питань охорони здоров’я для навчання учнів з відхиленнями у розумовому розвитку. Спеціальна Олімпіада також співпрацює з багатьма організаціями, включаючи фонди, уряди, університети та меценатів, щоб внести свій внесок у програмування програми «Здорові громади».

 

Протягом наступних п’яти років спеціальні Олімпійські ігри наблизять світ до включення в охорону здоров’я людей з відхиленнями у розумовому розвитку шляхом кількох ключових стратегічних дій, включаючи:

  • Охоплення трьох мільйонів особистих та віртуальних медичних оглядів у більш ніж 100 країнах та забезпечення подальшого догляду.
  • Поліпшення загального стану здоров’я та фізичної форми 600 000 спортсменів.
  • Охоплення 650 000 дітей з відхиленнями у розумовому розвитку та їх сімей – надання їм послуг раннього втручання, щоб вони могли раніше ходити, бігати та грати.
  • Створення віртуального університету Голісано для навчання ще 100 000 медичних працівників, що дасть їм змогу лікувати людей з відхиленнями у розумовому розвитку.
  • Створення першого в історії Глобального звіту про здоров’я людей з відхиленнями у розумовому розвитку. Цей звіт буде оцінювати розбіжності між системами охорони здоров’я для розробки інклюзивної політики та практики у цільових країнах.

Будучи провідним захисником здоров’я людей з відхиленнями у розумовому розвитку, Спеціальна Олімпіада сприяє доступу до медичної допомоги, що змінює їхнє життя. Починаючи з 2012 року, Том Голісано та його фундація пріоритетно ставились до потреб людей з відхиленнями у розумовому розвитку, пожертвувавши попередні подарунки на загальну суму 37 мільйонів доларів, щоб допомогти таким людям у всьому світі досягти рівності у здоров’ї, починаючи із заснування «Здорових громад у Спеціальній Олімпіаді».

“Я радий продовжувати фінансову підтримку надзвичайної роботи з охорони здоров’я Спеціальної Олімпіади, яка дає людям з відхиленнями у розумовому розвитку кращий доступ до медичних послуг і можливість жити щасливішим, продуктивнішим життям”, – сказав Голісано. «Вплив Спеціальної Олімпіади на здоров’я людей з відхиленнями у розумовому розвитку вражає – як і її стратегія щодо того, як будувати цей успіх протягом наступних кількох років. Зосередження на вимірах, стандартизації практики, ранньої діагностики, підготовленої робочої сили та системах охорони здоров’я, які демонструють інклюзивну політику, дозволить ефективно позиціонувати Спеціальну Олімпіаду для досягнення нашої спільної мети – забезпечення здоров’я».

«За останнє десятиліття зобов’язання Тома у розмірі 67 мільйонів доларів допомогли нам розширити програми охорони здоров’я з місцевих та регіональних служб охорони здоров’я до тепер понад 120 здорових громад», – зазначив Тімоті Шрайвер, президент Спеціальної Олімпіади. «Том і виконавчий директор Фонду Енн Костелло були флагманами щодо зменшення відмінностей у здоров’ї та покращенні якості життя людей з різними здібностями. Вони були послідовними та відвертими у своїй прихильності до фізичного та соціально-емоційного здоров’я людей з з відхиленнями у розумовому розвитку. Ми дякуємо їм за їх лідерство, партнерство та пристрасть до того, щоб зробити охорону здоров’я більш справедливою для нашого населення”.

Програма «Здорові громади» для Спеціальної Олімпіади створена Фондом Голісано у США у співпраці з американськими центрами з контролю та профілактики захворювань, створює світ, де люди з відхиленнями у розумовому розвитку мають усі можливості бути здоровими та повноцінно користуватися перевагами тих самих програм та послуг з охорони здоров’я, доступних людям без інтелектуальної недостатності. Спеціальна Олімпіада забезпечила 2,5 мільйона безкоштовних медичних оглядів у 146 країнах та підготувала майже 350 000 медичних працівників.

 

Про Тома Голісано та Фонд Голісано

Том Голісано – підприємець, філантроп і громадський лідер, який є засновником і головою ради директорів Paychex, провідного національного постачальника рішень з питань нарахування заробітної плати, кадрових ресурсів та аутсорсингу з більш ніж 14 000 співробітниками та 100 офісами по всій країні, більше півмільйона малих та середніх підприємств. Бачення, наполегливість і дії Тома залишили помітний внесок у широкому спектрі питань, які торкаються нашого життя у бізнесі, охороні здоров’я, освіті, політиці та податковій реформі. Його особисті благодійні внески в лікарні, навчальні заклади та інші організації перевищують 330 мільйонів доларів. Яскравий прихильник гідності та інклюзії, Том Голісано застосував свій новаторський дух для створення Фонду Голісано, щоб допомогти зробити світ кращим місцем для людей з відхиленнями у розумовому розвитку. Заснований у 1985 році, Фонд Голісано зараз є одним із найбільших приватних фондів у США, який займається виключно підтримкою програм для людей з відхиленнями у розумовому розвитку. Маючи 45 мільйонів доларів валових активів, він щорічно надає понад 2 мільйони доларів грантів «Уявляючи можливості», борючись за добробут родин та надаючи людям з відхиленнями у розумовому розвитку можливість процвітати у своїх громадах.