Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Всеукраїнські змагання в рамках Європейського баскетбольного тижня СО Європи/Євразії

Спеціальна Олімпіада України, попри війну, докладає максимум зусиль задля залучення своїх спортсменів до рухової активності і занять спортом в регіонах, де нема активних бойових дій.

30 листопада 2022 року в місті Житомирі, в одному з найкращих баскетбольних залів міста, Житомирській гімназії № 3, у рамках Європейського баскетбольного тижня Спеціальної Олімпіади Європи/Євразії відбулись Всеукраїнські змагання з баскетболу для людей з відхиленнями у розумовому розвитку.

Турнір об’єднав представників 5 областей: Волинської, Київської, Херсонської, Черкаської і Житомирської областей. Боротьбу за кубки і медалі вели команди:

  1. Команда Житомирської області (Кмитів, тренер Віталій Пінчук),
  2. Команда Волинської області «Волинські патріоти» (тренер Катерина Свіщева),
  3. Збірна команда Черкаської області (тренер Ніна Дем’яненко).

У результаті завзятих поєдинків перше місце виборола команда Черкаської області, друге у баскетболістів з Луцька, бронзові нагороди здобули представникам Житомирської області.

«Це неповторні відчуття, коли, незважаючи на повітряні тривоги, внутрішній неспокій, ти граєш в улюблену гру, – поділилась своїми враженнями капітан переможців Ярослава Пузань. – Я люблю баскетбол, бо він розвиває цілеспрямованість і силу волі. А ще, завдяки таким заходам, я зустрічаюсь з друзями, спілкуюсь і радію життю».

 

Дякуємо за особисту підтримку наших спортсменів начальнику Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської обласної адміністрації Сергію Козловцю, начальнику Житомирського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Володимиру Зорніку, директору Житомирського центру «Інваспорт» Юрію Панасюку. Особлива вдячність Комітету з фізичного виховання та спорту МОН за чудові кубки і медалі, Федерації баскетболу України за багаторічну підтримку та дівчаткам спортивної школи «Авангард» за неймовірий виступ на церемонії відкриття і підтримку спортсменів під час змагань. І чи не найбільший внесок у це свято баскетболу зробила безпосередній організатор змагань, директор СОУ в Житомирській обл. Олена Конопацька.

Європейський баскетбольний тиждень (ЄБТ) Спеціальної Олімпіади Європи Євразії #EBW2022 традиційно проходить наприкінці осені. Цього року він тривав з 26 листопада до 4 грудня у 30 країнах континенту за участі понад 20 000 спортсменів.

Спеціальна Олімпіада України уже в 19-ий раз щороку приєднується до цієї вкрай важливої акції, з метою популяризації баскетболу та залучення якомога більшої кількості людей з відхиленнями у розумовому розвитку до занять спортом.

Навіть в умовах війни, незважаючи на нестачу зв’язку, води, електропостачання, під постійною загрозою обстрілів, наші спортсмени збираються, щоб вкотре довести, що ми любимо баскетбол і вміємо грати в баскетбол.