Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Тенісисти готові до Всесвітніх ігор

14–15 квітня напередодні Великодніх свят у Смілі (Черкаська обл.) пройшли Всеукраїнські змагання з настільного тенісу.

В них взяли участь 40 спортсменів з 7-ми областей України. На турнірі в повному складі була представлена збірна команда СОУ з настільного тенісу, гравцям якої на церемонії закриття були вручені теніски Федерації настільного тенісу України.

 

Організаторами турніру виступили Спеціальна Олімпіада України (СОУ) й Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради за підтримки Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України. Персональна подяка Ніні Дем’яненко директору обласного підрозділу СОУ, Юлії Пархоменко в.о. начальниці відділу молоді та спорту Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, Валентині Зборівській та Євгену Тарану за солодощі учасникам від Смілянської кондитерської фабрики «Меркурій». Змагання відбулися за фінансової підтримки Освітньої фундації «Інститут управління проєктами» (PMIEF).

Після попередніх (кваліфікаційних) поєдинків учасники розподілилися за дивізіонами у відповідності до вікової категорії та з урахуванням показників попередніх ігор. Найкращими теніститами у дивізіоні «А» стала Катерина Грищенко з Умані, в дивізіоні «Б» Іван Мельничук з Тернополя, у дивізіоні «В» Вадим Охрименко з Сум.

Як зазначив виконавчий директор СОУ Андрій Підварко «змагання спеціальних олімпійців є знаком того, що люди з та без інвалідності разом створюють здорове й відкрите суспільство, де кожен може проявити свої найкращі якості, як спортсмена і як особистості. Характерно, що серед учасників були і зовсім юні спортсмени СОУ, і ветерани, але головне – це атмосфера дружби і доброзичливості. Турнір СОУ продемонстрував, що настільний теніс сприяє не тільки фізичному, а значною мірою і розумовому розвитку».

На Церемонії відкриття спортсменів СОУ привітали очільниця Черкаського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Антоніна Саприкіна, в. о. начальника Регіонального центру «Інваспорт» Олександр Дріга і призер Паралімпійських ігор Андрій Стельмах. Святковості заходу додав виступ місцевих «зірок» – музикантів «Space People».

Після попередніх (кваліфікаційних) поєдинків учасники розподілилися за дивізіонами у відповідності до вікової категорії та з урахуванням показників попередніх ігор. Переможцями турніру в дивізіоні «А» стала Катерина Грищенко з Умані, в дивізіоні «Б» Іван Мельничук з Тернополя, у дивізіоні «В» Вадим Охрименко з Сум.

«Уже за два місяці відбудуться найважливіші старти чотирьохліття – Всесвітні літні ігри Спеціальної Олімпіади, – зазначила організаторка змагань Ніна Дем’яненко. – Наші спортсмени дуже чекають на ці старти. Для нас пріоритет дати їм можливість тренуватися й змагатися, попри війну. А ще дати можливість нашим спортсменам сміятися, спілкуватися і радіти життю».