Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Форум здоров’я сім’ї у Вінниці

22–23 жовтня 2022 року у Вінниці відбувся «Форум здоровя сім’ї» Спеціальної Олімпіади України. Він зібрав сім’ї з 8 областей країни: Черкаської, Рівненської, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Вінницької, Полтавської та Житомирської.

Форуми здоров’я сім’ї призначені для залучення родин людей з відхиленнями у розумовому розвитку до Спеціальних Олімпіад та пропонують середовище, де батьки та опікуни можуть отримати прямий доступ до медичної інформації, ресурсів та підтримки.

Під час вихідних учасники наочно долучились до програм «Здорові спортсмени», зокрема її складових “Strong Minds”, “FitFeet”, “FUNfitness”, взяли активну участь у воркшопах і семінарах:
 
  • «Як зберегти здоров’я родини» (Андрій Підварко, виконавчий директор СОУ),
  • «Онкологія простими словами» (Савва Магдебура, лікар-онколог), «Це стосується кожного… – як наша шкіра переживає війну» (Аліна Магдебура, дорослий і дитячий дерматолог),
  • «Турбота про себе та інших» (Аліна Кобець, заступниця директора з поліклінічної роботи Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. І. Ющенка Вінницької обласної Ради),
  • «Поняття подології та проблеми у вирішенні яких допомагає фахівець подолог» (Алла Тищенко, фахівчиня-подолог),
  • «Патологія опорно- рухового апарату та її корекція за допомогою ортопедичних виробів» (Світлана Кострук, в.о. головного лікаря ТОВ “Форвард-Орто”, ортопед-травматолог).
 
Обстеження стану опорно-рухового апарату спортсменів СОУ у рамках програми «Здорові спортсмени» передувалися теоретичним вступом «Здорові спортсмени – стратегія Спеціальних Олімпіад» директора з розвитку спортивних програм СОУ, декана тренерського факультету НУФВСУ Євгена Гончаренка. 
 
Програма «Strong Minds» складалася також з двох частин. Відпочатку Олеся Самойленко, регіональна директорка СОУ у Вінницькій області і директорка цієї програми в Україні, дала необхідне підґрунтя учасникам Форуму – «Поняття та розуміння програми «Strong Minds». А далі вже відбулась інтерактивна навчальна діяльність, спрямована на розвиток навичок адаптації, підтримки емоційного здоров’я під час стресу, наприклад: мислити позитивно, звільнятися від стресу та спілкуватися з іншими.
 
“Мені дуже сподобався захід, особливо програма «Strong Minds». Я зрозумів, що потрібно доглядати за собою і не боятися лікарів. Але найбільше вразила вправа із подолання стресу. Відтепер буду використовувати м’ячик, коли відчуватиму, що нервую. А вправа з диханням дала мені зрозуміти, як швидше заспокоїтись”, – поділився враженнями 29-річний спортсмен СОУ Олександр Паюк.
 
Форум став першою освітньою сімейною подією СОУ наживо після початку війни.
 
“Ми щиро вдячні за організацію і можливість взяти участь у Форумі, – зазначила мати одного з учасників Наталія Яремчук-Грамлюк. – Точно будемо використовувати в майбутньому здобуті знання. Це дійсно було корисно, актуально та вкрай необхідно кожному із нас”.