Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Сьогодення Спеціальної Олімпіади України

Спеціальна Олімпіада України (СОУ), незважаючи на війну в Україні, продовжує активно працювати

Діяльність Спеціальної Олімпіади України сьогодні зосереджена у декількох напрямках.

З одного боку, у регіонах без активних бойових дій, продовжують проводитись змагання з різних видів спорту, надається медична, психологічна й інша підтримка членам СОУ. З іншого боку, ведеться робота з родинами, які змушені були виїхати за кордон.

Штаб СОУ постійно на зв’язку з ними. Оперативно відповідає на всі питання. Завжди намагаємось кожному допомогти, скоординувати пересування, допомогти з пошуком тимчасового прихистку. Також ведеться статистика, хто з членів поїхав до Європи, хто потребує допомоги, щоб своєчасно на це реагувати.

Сьогодні, 6 травня, представники Спеціальної Олімпіади України, інших організацій, тренери, волонтери, спортсмени та їх батьки, студентство, зустрілися на вебінарі «Спеціальна Олімпіада України (СОУ) в умовах війни».

ЗАВАНТАЖИТИ МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРУ ВИ МОЖЕТЕ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ

Виконавчий директор СОУ Андрій Підварко подякував колегам, друзям, однодумцям за ту неоціненну допомогу, яку вони щодня надають людям з відхиленнями у розумовому розвитку. Висловив слова вдячності всім колегам з-за кордону за неймовірну підтримку наших спортсменів, які виїхали до європейських країн. Адже, значну підтримку СОУ отримала від Спеціальних Олімпіад Польщі, Словаччини, Естонії, Чехії, Грузії, Молдови, які простягнули руку допомоги та підтримки нашим спортсменам.

Зокрема, у Польщі, на кінець березня спільними зусиллями Special Olympics Europe Eurasia та Lions Clubs International Foundation було зібрано 230 тисяч злотих (понад 1,5 млн гривень). Також Спеціальною Олімпіадою Польщі створений спеціальний табір для дітей з відхиленнями у розумовому розвитку, де вони не просто перебувають, а ведуть активний спосіб життя, займаються руховою активністю і головне – мають можливість продовжити займатися спортом.

Очільниця відділу комунікацій СОУ, доцентка Навчально-наукового інституту КНУ імені Тараса Шевченка Анастасія Волобуєва розказала про «Комунікацію і підтримку спортсменів СОУ в Україні
та за кордоном. Абілітацію спортсменів-переселенців СОУ», а директор з розвитку спортивних програм СОУ, декан тренерського факультету Національного університету фізичного виховання і спорту України Євген Гончаренко детально проаналізував «Правила СОУ з легкої атлетики, настільного тенісу і футболу. Європейський тиждень футболу 2022». Також під час вебінару було анонсовано серію зустрічей, присвячених підготовці України до участі у Всесвітніх іграх 2023 року, які відбудуться у Берліні (Німеччина).

Дякуємо керівниці Центру соціальної допомоги «Дорогою добра» Ларисі Козуб за виступ і свої побажання щодо подальшої спільної спортивної діяльності.
Ми маємо, попри страшні українські реалії, заохочувати людей займатися звичними корисними речами, піклуватися про своє здоров’я, допомагати й підтримувати рідних людей.