Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Спортивна Конференція СОЄЄ

З 19 по 22 жовтня у Турині (Італія), столиці Зимових Всесвітніх ігор Спеціальних Олімпіад 2025, відбулась Спортивна конференція Спеціальної Олімпіади Європи Євразії (СОЄЄ). У ній взяли участь понад 120 учасників з більше ніж 40 країн. Цей захід зібрав спортивних директорів для обговорення діяльності СОЄЄ у 2023 році, планів на 2024 рік і показу спортивних споруд, де власне й відбуватимуться змагання. Постійним його супроводом став тонкий аромат кави, адже саме Фонд Лавацца підтримав Спеціальну Олімпіаду Італії в організації події.

Вітальному слову президента СОЄЄ Девіда Євангелісти передував ролик про надзвичайно складний шлях підготовки української збірної до Ігор і прекрасний виступ команди безпосередньо на Всесвітніх Іграх у Берліні в червні 2023 року. Ролик, знятий за підтримки Освітнього Фонду Інститут управління проєктами (PMIEF), демонструє колосальну силу українців Спеціальної Олімпіади України, його їх вміння боротися й перемагати, незважаючи на повномасштабну війну.

Основними темами виступів першого насиченого пленарного дня були: «На шляху до Турина 2025», «Розвиток спорту на континенті», «Вплив Спортивного Комітету», «Об’єднаний спорт», «Спорт і події, потенціал і можливості для розвитку в СОЄЄ», «Програма МАТР».

Зимові Всесвітні Ігри Спеціальних Олімпіад проходитимуть у 2025 році в Турині, де у 2006 році відбулися яскраві Олімпійські й Паралімпійські ігри. Учасники конференції побачили високоякісні умови для проведення лижних гонок, сноуборду, гірськолижного спорту, танцювального спорту, флорболу. Єдине, довелось уявити сніг, щоб повністю відтворити картину змагань. Проживати учасники будуть в Олімпійському селищі серед мальовничих краєвидів регіону П’ємонт. Україна вже розпочинає підготовку до напотужніших зимових стартів грудневими змаганнями з флорболу.