Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Здобутки Всесвітніх Ігор Спеціальних Олімпіад

21 медаль (6 золотих, 8 срібних, 7 бронзових) виграла українська збірна Спеціальної Олімпіади України на Всесвітніх Іграх Спеціальних Олімпіад (12-25 червня, Берлін, Німеччина).

У них взяли участь 7000 спортсменів, 185 делегацій, 20000 волонтерів. Тисячі спортсменів з відхиленнями у розумовому розвитку змагались у 26 видах спорту.

Підготовка та поїздка на Ігри стала можлива завдяки Освітній Фундації Управління проєктами (PMIEF) та Благодійному фонду Катерини Білоруської.

Від першого до останнього дня нашу делегацію підтримували не тільки  вболівальники, а й  організатори Ігор та інші команди Спеціальних Олімпіад. Під час церемонії відкриття Олімпійський стадіон Берліна вибухнув бурхливими оплесками, коли ведучі оголосили про появу нашої збірної. Під час Ігор з нашими спортсменами зустрічались, зокрема бургомістр Берліна Кай Вегнер, міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер, виконавча директорка СО Мері Девіс.

Українські спортсмени готувались до цієї Олімпіади під звуки повітряних тривог, в бомбосховищах, коли над їхніми головами літали російські ракети. Війна призупинила розвиток інклюзивного спорту, як і всі сфери українського життя. Тренуватися взимку було важко через відключення електроенергії, був страх і стрес. Підготовка до Берліна була фізично та морально дуже напруженою. Гасло Спеціальної Олімпіади «Нездоланні разом» дуже влучно описує і нашу команду. Українці всьому світу показують, що не збираються здаватись.

«Я ніколи ще не був таким гордим за нашу Національну команду СОУ і свою країну! Неймовірна підтримка від організаторів, учасників, вболівальників і, що дуже важливо, простих громадян, зацікавленість медійників кожним українським спортсменом. Попри війну, перебої зі світлом взимку, психологічний тиск, команда змогла підготуватися, зібратися й дуже достойно виступити – 21 медаль. З них – 6 золотих, 8 срібних, 7 – бронзових нагород. Який результат! Але під час Всесвітніх Ігор СО відбулася ще одна надзвичайно важлива подія – підписання трирічної угоди Cпеціальної Олімпіади з Освітньою Фундацією управління проєктами (PMIEF), яка передбачає зокрема і підтримку СО України. Угода спрямована передусім на відновлення регіональної мережі та підготовку молодіжних лідерів у 10 регіонах країни. Додатково, завдяки партнерству з Фондом Катерини Білоруської, розраховуємо відновити діяльність у ще кількох областях. Не можу не подякувати НОК України, Міністерству освіти і науки України (зокрема Комітету з фізичного виховання та спорту), Державній прикордонній службі, національним федераціям бадмінтону, настільного тенісу, легкої атлетики», – зазначив Виконавчий директор СОУ Андрій Підварко.

Українські спортсмени вибороли 21 нагороду різного ґатунку:

Бадмінтон (3 медалі)

  • “Золото”: Анна Сапон та Степан Синюков – змішані пари (MXD02)
  • “Срібло”: Анна Сапон – особисті змагання (WS_2A)
  • Степан Синюков – особисті змагання (MS_2A)

Баскетбол (1 медаль)

“Срібло”: Збірна України – об’єднана жіноча команда (Unified 3)

Бочча (1 медаль)

“Срібло”: Ольга Кібкало – особисті змагання (F16)

Легка атлетика (6 медалей)

“Золото”: Катерина Кудрявцева – біг на 400 м (F03)

“Срібло”: Валентин Новосад – біг на 400 м (M-Final Plus)

                 Катерина Кудрявцева – біг на 800 м (F02)

                 Єлизавета Ільєнко – стрибки в довжину (Final Plus F01)

“Бронза”: Дмитро Подгорський – біг на 400 м (M05)

                 Валентин Новосад – стрибки в довжину (M04)

 

Настільний теніс (1 медаль)

“Золото”: Катерина Грищенко – особисті змагання (WS+30-D2)

 Плавання (2 медалі)

“Золото”: Андрій Карасиченко – 50 м, вільний стиль (MA04)

“Бронза”: Андрій Карасиченко – 50 м, брас (MA02)

 Спортивна гімнастика (7 медалей)

“Золото”: Мар’яна Ахрарова – опорний стрибок (1G)

                 Максим Наливайко – поперечина (1D)

“Срібло”: Максим Наливайко – багатоборство (1D)

“Бронза”: Мар’яна Ахрарова – багатоборство (1E)

                 Мар’яна Ахрарова – різновисокі бруси (1E)

                 Максим Наливайко – вільні вправи (1E)

                 Максим Наливайко – опорний стрибок (1D)