Спеціальна Олімпіада України
Shadow

МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК за програмою Об’єднаного спорту

МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК за програмою Об’єднаного спорту Спеціальної Олімпіади

Програма «Об’єднаний Спорт» Спеціальної Олімпіади являє собою програму, що об’єднує спортсменів Спеціальної Олімпіади з людьми, які не мають відхилень у розумовому розвитку, в спортивні команди для тренувальних занять і змагань.

Цілий рік спортсмени програми «Об’єднаний спорт» займаються різними видами спорту від баскетболу до гольфу і фігурного катання. Вони розвивають свою фізичну форму, відточують спортивні навички, проявляють мужність, а також відчувають радість від участі.

Ідея об’єднати спортсменів з відхиленнями в розумовому розвитку зі спортсменами без відхилень (званих «партнерами») була вперше представлена в США в середині 80-х років з метою розширити спортивні можливості тих спортсменів, які прагнуть вийти на новий рівень занять спортом, а також сприяти розвитку принципів рівності та включення спортсменів у життя суспільства. В даний час програма Об’єднаного Спорту представлена практично у всіх видах спорту Спеціальної Олімпіади. Змагання за програмою Об’єднаного Спорту є важливою частиною як Всесвітніх Ігор Спеціальної Олімпіади, так і змагань національного, регіонального або місцевого масштабів.

Програма Об’єднаного Спорту дає спортсменам можливість:
• вивчити новий вид спорту
• підвищити спортивну майстерність
• отримати досвід участі у змаганнях
• грати змістовну роль, так як всі члени команди грають цінну і змістовну роль в команді
• спілкуватися з однолітками та розвивати дружні відносини з ними (програма забезпечує наявність позитивних соціальних відносин між членами команди, що дуже часто призводить до міцної тривалої дружби)
• брати участь в житті суспільства та розвитку інтересів поза Спеціальноі Олімпіади. Програми Об’єднаного Спорту на місцях дуже часто організовуються за підтримки місцевої громади, представників організацій та державних установ з культури і відпочинку, місцевих шкіл, клубів та установ. Дане партнерство допомагає спортсменам інтегруватися в життя суспільства.

Дане керівництво містить всю інформацію для тренера, необхідну для організації та успішного розвитку програми Об’єднаного Спорту.

Завантажити методичний посібник