Спеціальна Олімпіада України
Shadow

20-21 травня відбувся Всеукраїнський турнір СОУ з футболу

20-21 травня на стадіоні «Кристал» у Херсоні, завдяки Фонду Голісано, відбувся Всеукраїнський турнір Спеціальної Олімпіади України (СОУ) з футболу.

Він зібрав 11 команд з 8 областей України і дуже символічно стартував у Всесвітній День вишиванки. Почесними гостями, які завітали привітати і налаштувати на змагання були: начальник Управління фізичної культури, молоді та спорту ХОДА – Віталій Вадимович Вибранський, Заступник голови Херсонської обласної асоціації футболу – Володін Володимир Миколайович, Заступник начальника управління молоді та спорту Херсонської міської ради – Микола Вікторович Молодченко, директор Херсонського міського спортивного комбінату «Кристал» – Олександр Іванович Маламуж, президент жіночого клубу «Ініціатива» – Зоя Яківна Бережна, директор Херсонського фахового спортивного коледжу ХОР – Сух Валентин Васильович.


Відкрив турнір Спеціальної Олімпіади України з футболу виконавчий директор СОУ Андрій Анатолійович Підварко. Незважаючи на карантинні обмеження, СОУ докладає максимум зусиль, аби спортивні змагання проводились наживо. Це і вдосконалення спортивної майстерності, соціальної та психологічної адаптації, і виявлення підготовлених спортсменів для комплектування збірної команди Спеціальної Олімпіади України, і поліпшення навчально-тренувальної роботи з футболістами СОУ у регіонах України, врешті-решт популяризація самого виду спорту серед дітей і молоді.

Переможцями турніру серед жіночих команд стала команда Миколаївської області. За результатами попередніх матчів з дивізіонування, у чоловічому турнірі було сформовано два дивізіони. У вищому дивізіоні у чоловіків перемога дісталась команді з Донецької області, у нижчому дивізіоні золоті медалі виборола команда Житомирської області.

Святкового настрою футболістам СОУ додали чудові виступи танцювального колективу «Крок вперед» (хореограф Світлана Липська) та інклюзивно-театральної студії «Світло в тобі» (керівник Тетяна Михайлова). Особлива подяка за організацію турніру директору Спеціальної Олімпіаду України в Херсонській області Руслану Малашенку, президенту АФІУ Миколі Оскомі, керівниці з комунікацій Кока-Кола Україна Ользі Чумак, депутату Херсонської обласної ради Вікторії Гавренковій і багатьом іншим.

Разом ми сильніші, разом ми переможемо!