Спеціальна Олімпіада України
Shadow

“Королева спорту” у Вінниці

30 квітня у Вінниці пройшли Відкриті Регіональні змагання з легкої атлетики, які об’єднали 110 учасників.

60 дітей долали дистанцію 50 і 100 м і змагалися в естафетах за активної підтримки своїх батьків змагались. Разом раділи, спілкувались і дбали про своє здоров’я.

Під час заходу у рамках програми «Здорові спортсмени» стартувала унікальна її підпрограма -«Здорова шкіра», аналогів якої нема в світі. Її ініціатором стала Спеціальна Олімпіади України та її Вінницький регіональний підрозділ. Діти і молодь з відхиленнями у розумовому розвитку пройшли обстеження та отримали корисні поради від онколога Савви Магдебури. Це тільки початок, сподіваємось доєднати до цієї програми також декількох дерматологів. До вінницьких дітей приєдналась і молодь з Житомира.

На Церемонії відкриття шквал оплесків зірвали виступи спортсменів з акройоги, художньої гімнастики та спортивного танцю.

– Для дітей і підлітків з відхиленнями у розумовому розвитку надзвичайно важливо поєднання спорту, спілкування й домашньої доброзичливої атмосфери, – зазначила Ольга Панчук, мати 14-річної Ірини. – Ми з донькою вже втретє беремо участь у таких змагання. Для мене це ще чудова нагода поспілкуватися з батьками й однодумцями.  

Змагання відбулися завдяки підтримці Освітнього фонду Проєктного інституту менеджменту (PMIEF). Усі спортсмени отримали медалі, подарунки і футболки, надані нам друзями зі Спеціальної Олімпіади Румунії. Окрема подяка за свято спорту директорці Вінницького ліцею № 18 Катерині Поджаренко та Вінницькому міському центру соціальних служб.

Спортсмен з тренером виступають під час церемонії відкриття

Легка атлетика – унікальний вид спорту. Коли ти біжиш, усі страхи і переживання відступають. Це завжди важливо для дітей з відхиленнями у розумовому розвитку, особливо зараз, під час війни. Крім того, відбіркові змагання дають нам можливість відібрати спорстменів на змагання вищого рівня. До того ж СОУ завжди через усі спортивні і освітні події намагається привернути увагу суспільства до такої молоді, – підсумував Виконавчий директор СОУ Андрій Підварко.

Активна діяльність СОУ не зупиняється ні на день. 20–21 травня чекаємо всіх переможців регіональних турнірів на Всеукраїнських змаганнях СОУ з легкої атлетики у Кропивницькому.