Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Всеукраїнські змагання з легкої атлетики у Кропивницькому!

80 учасників із 10 областей України зібрали Всеукраїнські змагання з легкої атлетики Спеціальної Олімпіади України серед здобувачів освіти.

Вони пройшли 20–21 травня у Кропивницькому (Кіровоградська обл.). Захід організований Спеціальною Олімпіадою України за підтримки Освітнього фонду Проєктного інституту менеджменту (PMIEF), Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України і Благодійного фонду Катерини Білоруської.

Мета змагань – фізкультурно-спортивна абілітація осіб з відхиленнями у розумовому розвитку, вдосконалення їхньої спортивної майстерності, соціальної та психологічної адаптації, виявлення підготовлених спортсменів для комплектування збірної команди Спеціальної Олімпіади України.

Приємно, що нам вдалось залучити таку велику кількість спортсменів з різних областей України. Легка атлетика, як ми знаємо, об’єднує природні і життєво важливі вправи, які залучають в роботу практично всі м’язи тіла, посилюється діяльність серцево-судинної, дихальної та інших систем і органів. Саме «королева спорту» має важливе оздоровче і профілактичне значення для наших спортсменів”, – зазначив Андрій Підварко.

Захід викликав великий інтерес серед батьків, діти яких не задіяні у програмах СОУ.

«Ми з сином нещодавно долучились до Спеціальної Олімпіади України. Денис займається настільним тенісом і спортивною гімнастикою. Може й легка атлетика зацікавить, – зазначає мати Ольга. – Подивитися на змагання і познайомитись з діяльністю СОУ запросила й інших батьків, у яких особливі діти. Переконана, що вони також приєднаються до нашого руху, адже вже бачу, наскільки цікаво їхнім дітям. Та й вони самі помітили, як спорт допомагає Денису. Він став трохи впевненішим, хоче бути більш самостійним».

 

Під час змагань були проведені навчально-освітні семінари для тренерів з легкої атлетики, зокрема мова йшла про тенденції розвитку програм Спеціальної Олімпіади в Європі, перспективи легкої атлетики СОУ, правила з легкої атлетики Спеціальної Олімпіади, дивізіонування.

Протокол змагань