Цьогорічний Європейський тиждень баскетболу Спеціальних Олімпіад Європи Євразії (ЄБТ СОЄЄ) розпочався 24 лиcтопада Всеукраїнськими змаганнями з баскетболу для дівчат і хлопців у Житомирі, на базі ліцею № 23. У ньому взяли участь команди Волинської, Житомирської, Сумської й Черкаської областей.
Усі команди продемонстрували вправну безкомпромісну боротьбу і справжнє прагнення до перемоги. У затятій боротьбі перемога у дівчат дісталась команді з Житомирської області. У хлопців перше місце завоювала команда Сміли (Черкаська обл.).
Зазначимо, що ЄТБ СОЄЄ традиційно проходить у листопаді. Цього року він проводився 25 листопада – 3 грудня в 35 країнах континенту. Спеціальна Олімпіада України щороку приєднується до цієї вкрай важливої акції, з метою популяризації баскетболу та залучення якомога більше людей з відхиленнями у розумовому розвитку (ID) до занять спортом. Родзинкою усіх заходів СОУ є залучення до офіційних відкриттів змагань танцювальних колективів, співаків і співачок, інших талановитих дітей і молодь з відхиленнями у розумовому розвитку. Таким кроком СОУ прагне показати громадськості, наскільки талановиті люди з ID, наскільки важлива безбар’єрність і відкрите рівноправне суспільство.
Упродовж тижня в різних куточках України проходили змагання, відкриті тренування, конкурси, різноманітні заходи з баскетболу. Найяскравішими з них стали змагання у Львівській, Рівненській, Волинській областях і місті Києві.
Чоловіча команда СОУ «Волинські патріоти» (Луцьк) зіграла товариський матч з найкрутішою професійною командою міста БК «Старий Луцьк – Університет». «Щирість, радість, емоційність, людяність, тактовність та повага один до одного: гра, після якої “особливі” спортсмени йшли додому, а посмішка не сходила з їхнього обличчя! Ми дарували один одному подарунки, обмінювалися позитивною енергією, жартували, вболівали за кожен вдалий кидок, аплодували та багато сміялися». – зазначила директорка Волинського відділення СОУ Катерина Свіщева.
«Наша мета – побачити, як змінюються на краще наші хлопці й дівчата, займаючись спортом. Як спорт надихає їх до бажання розвиватися, знайти своє місце у суспільстві. Завдяки проєкту «Відродження інклюзії по всій Україні», який уже рік реалізовується завдяки Освітньому Фонду Інститут управління проєктами, наші змагання супроводжуються семінарами з управління проєктами для тренерів, спортсменів, волонтерів. У наступному році заплановано охопити ще більше молоді з і без відхилень у розумовому розвитку, щоб вони у своїх регіонах будували потужну управлінську мережу і стали активістами у впровадженні відкритого суспільства на місцях». – підсумував Виконавчий директор СОУ Андрій Підварко.