Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Старт підготовки до Всесвітніх ігор СО 2025

Шість команд з Львівської і Житомирської областей взяли участь у Відкритих регіональних змаганнях з флорболу Спеціальної Олімпіади України 10 грудня у Житомирі.

Цими змаганнями відкрився етап підготовки до Всесвітніх ігор СО, які проходитимуть в Італії в березні 2025 року. Захід відбувся за фінансування Освітнього Фонду Інституту управління проєктами і за підтримки Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України і Української федерації флорболу.

Повітряна тривога змусила відкласти на півгодини початок змагань, але не змогла збити спортивний запал і бажання флорболістів Спеціальної Олімпіади України продемонструвати свої вміння. Змагання відбувались за коловою системою, у двох дивізіонах. Усі команди, які складались з дівчат і хлопців, завзято боролися до останніх секунд періоду. Кожна гра – шквал емоцій, завзяття, командна підтримка і взаємодопомога.

«Мені подобається флорбол, – поділилася враженнями гравчиня з м. Користишів Валерія. – Я недовго граю, але дуже стараюсь. Та й всі у команді стараються. Я в захваті від турніру».

«Відпочатку флорбол з’ явився в Україні саме як соціальний проєкт. Він дуже підходить для людей з відхиленнями у розумовому розвитку, адже мало травматичний. У нього можна грати, маючи різні фізичні можливості. При цьому це дуже динамічний, азартний вид спорту, який активно розвивається в Україні. – зазначив Олег Месель-Веселяк, очільник київського генерального офісу Української федерації флорболу.

У підсумку переможцями дивізіону 1 стала команда з Кмитівської спеціальної школи, у дивізіоні 2 – Коростишівської спеціальної школи. Усі учасники отримали нагороди і подарунки від Спеціальної Олімпіади України та солодкі подарунки від ГО «Український шлях» (директор Володимир Волков).