Спеціальна Олімпіада України
Shadow

Як ми зміцнювали здоров’я в Херсоні

21 березня 2021 р., у Всесвітній день людей з синдромом Дауна, у Херсоні в лікувально-діагностичному центрі Taurt Medical у рамках проєкту «Здорові громади» відбулась реалізація підпрограм Спеціальної Олімпіади України (СОУ) «Здорові спортсмени» – FitFeet («Здорова стопа») і Health Promotion («Зміцнюй здоров’я»).

health promotion special olympicsПрограма «Здорові спортсмени» є важливим напрямом роботи для профілактики проблем із здоров’ям дітей Спеціальної Олімпіади. Проєкт «Здорові громади» майже рік реалізується в України в Вінницькій і Херсонській областях, завдяки Голісано Фаундейшн.

30 спортсменів, завдяки FitFeet, пройшли обстеження на різні ураження ступні (фізичні, генетичні, грибкові) і отримали необхідні рекомендації. Програма «Здорова стопа» дозволяє виявити вже існуючі проблеми, які можуть стати перешкодою до занять спортом або взагалі стати причиною інвалідності. Обстеження спортсменів виконали керівники програми Світлана Кострук і Лариса Попова. Завдяки Health Promotion, 30 спортсменів отримали знання щодо здорового способу життя. Програма пропонує скринінги на щільність кісткової тканини, артеріальний тиск і індекс маси тіла (ІМТ). Клінічною координаторкою програми є директорка НДІ Національного університету з фізичного виховання і спорту України, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Ірина Когут.

 

Рекомендації фахівців, після комплексного обстеження Health Promotion, поза всяким сумнівом, допоможуть зміцнити здоров’я спортсменів СОУ і членів їх родин, вдосконалять тренування, підвищать самоефективність, що призведе до подальших перемог як у спорті, так і в житті.

Усі учасники обстежень отримали подарунки Хеппі Міл від МакДональдз Україна, сувеніри Вінницького представництва фірми «Форвад-Орто», напої від Кока-Кола Україна. Висловлюємо особливу подяку директору Taurt medical Oлексію Герману за прекрасні умови і чудове обладнання, а також спортсмену-лідеру СОУ Олександру Хорунжаку за власноруч виготовлені медалі-коржики Спеціальної Олімпіади України.

1 Comment

Comments are closed.