24-25 вересня у Києві пройшла Національна конференція Спеціальної Олімпіади України (СОУ).
До столиці завітали 120 учасників з 15 областей України і Києва, почесні гості, спортсмени і тренери. Проведення заходу стало можливим завдяки проєкту Освітнього Фонду Інститут управління проєктів (PMIEF).
Справжньою родзинкою стали виступи наших талановитих спортсменів: гімнастки Вікторії Слюсаренко з Полтавської обл., гітариста Богдана Мануйлова з Умані, танцівниці Анни Коваль зі Сміли і дуету за участю Вероніки Тарасюк і її тренера Сергія Боковенка з Житомира з номером «Елементи акробатичної йоги».
У вітальному слові президент СОУ, Надзвичайний і Повноважний посол, академік НАН України Сергій Комісаренко побажав учасникам продуктивної роботи, привітав спортсменів з успішним виступом на Всесвітніх іграх СО та підкреслив важливість співпраці з PMIEF.
«Спеціальна Олімпіада України робить усе для того, щоб показати нашому суспільству можливості та досягнення осіб з відхиленнями у розумовому розвитку і як спортсменів, і як членів суспільства, надаючи їм постійну можливість вдосконалювати свою фізичну форму, проявляти мужність, отримувати відчуття радості та розділяти свої досягнення зі своїми сім’ями та іншими членами суспільства», – зазначив Сергій Комісаренко.
Теплими були вітання віцепрезидента Спеціальної Олімпіади Європи/Євразії Мирослава Крогулека, який наголосив на подальшій плідній співпраці з Освітнім Фондом PMI, адже у наступному році передбачено відновлення потенціалу національного інклюзивного лідерства через серію освітніх семінарів і вебінарів.
Переможці і призери Всесвітніх Ігор СО та тренерський склад отримали подарунки від Національного олімпійського комітету України і подяки від Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України. Наступного року одним із пріоритетних видів спорту для СОУ буде флорбол, який додано до програми Всесвітніх зимових ігор СО. Планується тісна співпраця з профільною федерацією, про що зазначив у своєму виступі голова правління Української федерації флорболу Андрій Кісіль.
Усі почесні гості Національної конференції наголошували на важливості підтримки діяльності СОУ, реалізації різноманітних програм для людей з відхиленнями у розумовому розвитку. Серед них: віце-президент НОК, призер Олімпійських ігор з легкої атлетики Олександр Крикун, голова Комісії атлетів НОК, чемпіон світу та Європи з дзюдо Георгій Зантарая, президент Асоціації спортивних журналістів України, прессекретар збірної України з футболу Олександр Гливинський.
Штат СОУ виступив з доповідями «Міжнародні Спеціальні Олімпіади: сучасні тенденції розвитку» (Євген Гончаренко, директор спортивних програм), «Програми Спеціальної Олімпіади: реалізація в Україні. Підготовка тренерів СОУ» (Євген Гончаренко, директор спортивних програм), «Всесвітні Ігри СО 2023» (Андрій Підварко, Виконавчий директор), «Відродження регіонів України за підтримки Освітнього Фонду Інститут управління проєктами (PMIEF). Співпраця СОУ з партнерськими організаціями та зв’язки з громадськістю у 2022-2023 рр.» (Анастасія Волобуєва, керівниця з комунікацій).
Уже дев’ять місяців в 12 регіонах України реалізується проєкт «Відродження регіонів» за підтримки Освітнього Фонду Інститут Управління проєктів. Під час Конференції заслухали звіти 10 регіональних директорів та провели семінар для тренерів СОУ з закупівлі спортивного інвентаря.
Наприкінці події одноголосно затверджено звіт Виконавчого директора СОУ Андрія Підварка за 2022-2023.
Як бачимо, СОУ, попри війну, щодня реалізує освітні проєкти, проводить тренування, всеукраїнські змагання і максимально бере участь у міжнародних стартах.
«Тільки разом ми зможемо досягти бажаного поступу і покращати якість життя людей з відхиленнями у розумовому розвитку», – підсумував Андрій Підварко.